Ostatnia aktualizacja:

20.04.2024 19:05

     REPREZENTACJE

  •  Seniorzy
 
•  Juniorzy
  
•  Juniorzy Młodsi

  •  Młodzicy

     MISTRZOSTWA

  •  Seniorzy 2021 

  •  Puchar Polski 2021

  •  Młodzieżowiec 2021

  •  Juniorzy 2021
  
•  Juniorzy Młodsi 2021

  •  MMM U-13 2021

  •  Seniorzy 2020 

  •  Puchar Polski 2020

  •  Seniorzy I Liga 2020

  •  Młodzieżowiec 2020

  •  Juniorzy 2020
  
•  Juniorzy Młodsi 2020

  •  MMM U-13 2020

  •  Seniorzy 2019 

  •  Puchar Polski 2019

  •  Seniorzy I Liga 2019

  •  Młodzieżowiec 2019

  •  Juniorzy 2019
  
•  Juniorzy Młodsi 2019

  •  MMM U-13 2019

  •  REGULAMIN ZAWODÓW

  •  MISTRZOWIE POLSKI

   •  PUCHARY POLSKI

     KALENDARZ

  •  Seniorzy
  
•  Juniorzy
  
•  Juniorzy Młodsi

  •  Młodzicy

     SĘDZIOWIE

  •  Sędziowie PZP
  
•  Sędziowie LEN i FINA

  •  Udział 2023/2024

  •  Udział 2022/2023

  •  Udział 2021/2022

  •  Udział 2020/2021

  •  Udział 2019/2020

  •  Udział 2018/2019

  •  Udział 2017/2018

  •  Udział 2016/2017

  •  Udział 2015/2016

  •  Udział 2014/2015

  •  Udział 2013/2014

  •  Udział 2012/2013

  •  Przepisy gry 2020-24

     PUCHARY EUROPY

  •  Liga Mistrzów 2020/21

  •  Liga Mistrzów 2019/20

  •  Euro Cup 2019/20

  •  Liga Mistrzów 2018/19
  •  Euro Cup 2018/19

  •  Liga Mistrzów 2017/18
  •  Euro Cup 2017/18

  •  Liga Mistrzów 2016/17
  •  Euro Cup 2016/17

  •  Liga Mistrzów 2015/16
  •  Euro Cup 2015/16

  •  HISTORIA P.E.

     TURNIEJE M.NAR.

  •  Puchar Ostrowca U15 2019

  •  Baltic Trophy Jun. 2019

  •  Jun.U-17 Becej 2019

  •  Jun.Ostrowiec 2018

  •  Baltic Trophy Jun. 2018

  •  Puchar Słowianki 2018

  •  Puchar Słowianki 2017

  •  Puchar Prezesa PZP 2017

  •  EU Nations Szczecin 2017

  •  EU Nations Malta

  •  Puchar Ostrowca 2016

  •  EU Nations Jun.Wiedeń

  •  Puchar Słowianki 2016

  •  Turniej Jun.Mł. Wilno

     IMPREZY GŁÓWNE

           2016-2019

   •  Mistrzostwa Œwiata 2019

  •  M.Œ.Juniorów U-20 2019

  •  Uniwersjada 2019

  •  M.Œ.Juniorek 2019

  •  M.E.Juniorów U-17 - Finał

  •  M.E.Juniorów U-17 - Eliminacje

  •  M.E.Juniorów U-15 - Finał

  •  M.E.Juniorów U-15 - Eliminacje

  •  M.E.Juniorek 2019 - Finał

  •  M.E.Juniorek Mł.2019 - Finał

  •  Liga Œw. FINA 2019

  •  M.Œ.Juniorów Mł. 2018

  •  M.Œ.Juniorek Mł. 2018

  •  Mistrzostwa Europy 2018

  •  M.E.Juniorów 2018 - Finał

  •  M.E.Juniorów 2018 - Eliminacje

  •  Liga Œw. FINA 2018

  •  M.E.Juniorek 2018 - Finał

  •  Mistrzostwa Œwiata 2017

  •  M.Œ.Juniorów 2017

  •  Liga Œw. FINA 2017

  •  Uniwersjada 2017

  •  M.E.Juniorów 2017 - Finał

  •  M.E.Juniorów 2017 - Eliminacje

  •  Development 2017

  •  IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2016

  •  Mistrz.Europy 2016 - Finał

  •  Mistrz.Europy 2016 - Eliminacje

  •  M.Œ.Juniorów 2016

  •  M.E.Juniorów 2016 - Finał

  •  M.E.Juniorów 2016 - Eliminacje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTONOMICZNY KOMITET PIŁKI WODNEJ

01- 678 WARSZAWA  ul.Czšstkowska 18, tel: (22) 8353589, fax: (22) 8353983

PKO S.A. II O/Warszawa 90 1020 1026 0000 1502 0015 2132

                           e-mail: polswim@polswim.pl, ljpolo@wp.pl (prowadzšcy stronę)

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH 2023/24: PATRZ BIEŻĽCE WYNIKI
|KLUBY | K.T.P.W.| TURNIEJE | SPLASH-BALL | GALERIE ZDJĘĆ | GALERIA SŁAW | ARCHIWUM | LINKI | PZP |
 
      1. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2023/24 - PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI
      2. Mistrzostwa Polski Ekstraklasa 2023/24: PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI
      3. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-13) 2023/24 - PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI
      4. Mistrzostwa Polski Juniorów (U-17) 2023/24: PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI
      5. Euro Cup 2023/24: PROGRAM ĆWIERĆFINAŁÓW i BIEŻĽCE WYNIKI
      6. Challenger Cup 2023/24: PROGRAM, BIEŻĽCE WYNIKI ĆWIERĆFINAŁOWE
      7. Liga Mistrzów 2023/24: PROGRAM ĆWIERĆFINAŁÓW i BIEŻĽCE WYNIKI
      8. Mistrzostwa Polski Juniorów (U-19) 2023/24: PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI
      9. Mistrzostwa Polski Młodzieżowca (U-23) 2024: zwycięstwo Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego
     10. LEN Super Cup 2023: zwycięstwo Pro Recco (ITA)
     11. Uniwersjada 2023 Chengdu (CHN) - zwycięstwo Włoch
     12. Puchar Œwiata Aquatics World (FINA) 2023: zwycięstwo Hiszpanii (M) i USA (K)

     13. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2022/23: zwycięstwo UKS "Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa

     14. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-13) 2022/23:

          zwycięstwo "Arkonii" Waterpolo Szczecin i YOUTUBE

     15. Mistrzostwa Polski Juniorów 2022/23: zwycięstwo UKS "Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa i YOUTUBE

     16. Mistrzostwa Polski Ekstraklasa 2022/23: zwycięstwo AZS Uniwersytetu Warszawskiego

     17. Liga Mistrzów 2022/23: zwycięstwo Pro Recco (ITA)
     18. Euro Cup 2022/23: zwycięstwo Vasas SC Budapeszt
     19. Challenger Cup 2023: zwycięstwo Apollon Smyrnis (GRE)
     20. Mistrzostwa Polski Młodzieżowca (U-23) 2023: zwycięstwo  AZS Uniwersytetu Warszawskiego
     21. Mistrzostwa Polski Seniorów 2022/23 - I Liga: zwycięstwo AZS Uniwersytetu Warszawskiego
     22. Turniej Międzynarodowy Juniorów U-17 "NCVP Cup": zwycięstwo Rumunii, a POLSKA 2 miejsce.
     23. Turniej Międzynarodowy Juniorów U-15 "Novaky Cup": zwycięstwo Rumunii
     24. Puchar Polski 2023: zwycięstwo ŁSTW Politechnika Łódzka i YOUTUBE
     25. LEN Super Cup 2022: zwycięstwo Pro Recco (ITA)
     26. Turniej Międzynarodowy Juniorów U-14 - Novaky (SVK): zwycięstwo POLSKI
     27. Liga Œwiatowa FINA 2022 - FINAŁY: zwycięstwo Włoch (M), zwycięstwo Hiszpanii (K)
     28. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2021/22:  zwycięstwo WTS "Polonii" Bytom

     29. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-13) 2021/22:

           zwycięstwo UKS "Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa i YOUTUBE

     30. Mistrzostwa Polski Juniorów 2021/22: zwycięstwo KSZO Ostrowiec Œw. i YOUTUBE
     31. Liga Mistrzów 2021/22: zwycięstwo Pro Recco (ITA)

     32. Mistrzostwa Polski Ekstraklasa 2021/22: zwycięstwo ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka i YOUTUBE

     33. Mistrzostwa Polski Seniorów 2021/22 - I Liga: zwycięstwo UKS "Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa
     34. Turniej Międzynarodowy Juniorów - Novaky (SVK): zwycięstwo POLSKI
     35. Mistrzostwa Polski Młodzieżowca (U- 23) 2022: zwycięstwo AZS Uniwersytetu Warszawskiego YOUTUBE
     36. Turniej klubowy "Nordic Water Polo League" - ŁódŸ: zwycięzca Klub Vodneho Pola Novaky (SVK)
     37. Euro Cup 2021/22: zwycięstwo CN Astrapool Sabadell (ESP)
     38. Puchar Polski 2022: zwycięstwo ŁUKOSZ WTS "Polonii" Bytom i YOUTUBE
     39. Turniej Juniorów U-15 w Novaky (SVK): zwycięstwo Polski
     40. LEN Super Cup 2021: zwycięstwo Pro Recco (ITA)
     41. FINA Challenger's Cup 2021 (Puchar Pretendenta): zwycięzca: Kolumbia (M i K) - WYNIKI
     42. Liga Œwiatowa FINA 2021: zwycięstwo Czarnogóry

MISTRZOWIE POLSKI 2024

SENIORZY 2023:

AZS Uniwersytet Warszawski

MŁODZIEŻOWIEC U-23:

Nekera

AZS Uniwersytet Warszawski

JUNIORZY 2023:

UKS "Syrena"

Pałac Młodzieży

Warszawa

JUNIORZY MŁODSI 2023

UKS "Syrena"

Pałac Młodzieży

Warszawa

 MŁODZICY U-13 2023

"Arkonia" Waterpolo Szczecin

WATERPOLO TOUR 2023/24 - Seria 4

Gliwice

12-14.04.2024

WYNIKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZIKÓW U-13 i JUNIORÓW U-17

"MEMORAŁ JERZEGO SZWARCA"

Szczecin 6-7.04.2024

Zwycięstwo Arkonii Waterpolo Szczecin i Alfy Gorzów Wlkp.

WYNIKI

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-19)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 14-17.03.2024.

Pełne informacje na stronie LEN.

 Grupa A: Trebinje (BiH): Francja, Czechy, Boœnia i Hercegovina, Wielka Brytania, Finlandia.

 Grupa B: Maribor (Słowenia): Turcja, Słowenia, Gruzja, Szwecja, Szwajcaria.

 Grupa C: ŁódŸ: Malta, POLSKA, Słowacja, Bułgaria

 POLSKA - Bułgaria 14:9 (2:0,5:3,5:4,2:2), POLSKA - Malta 4:11 (0:3,1:3,2:3,1:2),

POLSKA - Słowacja 8:6 (3:0,1:1,4:4,0:1).

Bezpoœrednie transmisje na stronie Bliżej Sportu TV 2.

 Grupa D: Bukareszt: Niderlandy, Rumunia, Ukraina, Cypr, Litwa.

                Sędzia Neutralny LEN: Łukasz Król.

Do turnieju finałowego kwalifikujš się DWA pierwsze zespoły każdej grupy z wyjštkiem Grupy C,

z której awansuje Bułgaria (gospodarz finałów) oraz najwyżej sklasyfikowany zespół.

WYNIKI

TURNIEJ FINAŁOWY: 1-7.09.2024, Burgas (BUL).

W ramach programu "Splashball - upowszechnianie piłki wodnej wœród dzieci i młodzieży"

Polski Zwišzek Pływacki przygotował "Poradnik Instruktorów Splashball".

 Link do pełnej wersji filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3qYnq5YEYHQ

I MIĘDZYNARODOWY  PUCHAR POLSKI KOBIET (U-19)

Warszawa

1-3.03.2024

WYNIKI

XXI MISTRZOSTWA ŒWIATA

4-16.02.2024: Doha (Katar).

MĘŻCZYNI:

WYNIKI

 o medal bršzowy: Hiszpania - Francja 14:10 (4:1,5:3,2:2,3:4)

o medal złoty: Włochy - Chorwacja 11:11 (3:2,2:3,2:3,4:3) rz.k.2:3

KOBIETY:

WYNIKI

 o medal bršzowy: Hiszpania - Grecja 10:9 (2:1,4:4,1:1,3:3)

o medal złoty: USA - Węgry 8:7 (3:2,2:2,0:1,3:2)

61 PUCHAR POLSKI

PKP CARGO 2024

10-11.02,2024: Gorzów Wlkp.

WYNIKI

YOUTUBE

Zwycięstwo Alfy Gorzów Wlkp.

Transmisje w TVP Sport 11.02.

MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIORÓW (U-16)

Gzira (Malta): 18-24.06.2024.

 Grupa A: Serbia, Chiny, Peru, Kolumbia.

 Grupa B: Hiszpania, Bułgaria, Czechy, Zimbabwe.

 Grupa C: Węgry, Singapur, POLSKA, Niemcy.

 Grupa D: USA, Nowa Zelandia, Izrael, Niderlandy.

 Grupa E: Włochy, Gruzja, Meksyk, Francja.

 Grupa F: Czarnogóra, Słowenia, RPA, Egipt.

 Grupa G: Chorwacja, Kanada, Turcja, Australia.

 Grupa H: Grecja, Malta, Kazachstan, Rumunia.

Festiwal piłki wodnej Budapeszt: 29.08.-1.09.2024

www.budapestwaterpolocup.com

36 MISTRZOSTWA EUROPY

MĘŻCZYNI: 4-16.01.2024 - Dubrovnik i Zagrzeb (CRO)

 o medal bršzowy: Włochy - Węgry 12:7 (4:1,4:2,2:1,2:3)

o medal złoty: Hiszpania - Chorwacja 11:10 (3:5,3:2,2:3,3:0)

WYNIKI

KOBIETY: 5-13.01.2024 - Eindhoven (NED)

Sędzia Neutralny: Radosław  Koryzna.

 o medal bršzowy: Grecja - Włochy 7:6 (3:1,1:0,1:1,2:4)

o medal złoty: Hiszpania - Niderlandy 7:8 (2:1,1:4,2:1,2:2)

WYNIKI

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 23-25.06.2023.

 Grupa A: Amersfoort (Niderlandy): Litwa, Niderlandy, POLSKA, Portugalia.

 NED-POL 29:5, POL-LTU 8:7, POL-POR 12:19.

 Grupa B: Gzira (Malta): Bułgaria, Malta, Niemcy, Ukraina.

Sędzia Neutralny: Łukasz Król.

 Grupa C: Istambuł (Turcja): Serbia, Słowacja, Turcja, Wielka Brytania.

 Grupa D: Kranj (Słowenia): Finlandia, Rumunia, Słowenia, Szwajcaria.

 WYNIKI

 Do turnieju finałowego: 4-16.01.2024 - Dubrovnik i Zagrzeb

awansowali zwycięzcy grup

oraz TRZY najwyżej sklasyfikowane zespoły z drugich miejsc.

EUROPEAN NATIONS WATER POLO CUP 2023

Brno (CZE): 8-10.12.2023

            Czechy - POLSKA 10:19 (3:4,1:10,3:3,3:2)

            POLSKA - Szwecja 10:6 (4:2,1:0,1:1,4:3)

            Mołdawia - POLSKA 13:10 (4:2,2:1,4:3,3:4)

            POLSKA - Baskonia 9:13 (4:5,1:2,2:3,2:3)

            POLSKA - USA 12:12 (3:3,4:1,3:4,2:4)

Trzecie miejsce POLSKI

WYNIKI

XXIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZKÓW (U-13) O PUCHAR NIEPODLEGŁOŒCI

BYTOM: 10-12.11.2023

Zwycięstwo Szkoły Sportowej Kiszyniów (MLD)

WYNIKI i YOUTUBE

SUPERPUCHAR POLSKI 2023

1.10.2023 - ŁódŸ.

WYNIK i SZCZEGÓŁY

 

WYNIKI

Szczegóły na stronie klubu Neptun ŁódŸ.

https://fb.me/e/1ftksY3BO

Historia polskiej piłki wodnej

Kontakt z autorami:

esamoraj@op.pl

marek_kondraciuk@wp.pl

 

VII MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIOREK (U-20)

8-15.09.2023 - Coimbra (Portugalia).

WYNIKI

o medal bršzowy: Niderlandy - Włochy 13:11 (4:2,5:3,2:2,2:4)

o medal złoty: Węgry - Hiszpania 13:10 (5:3,3:3,4:2,1:2)

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-17)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 16-19.03.2023.

 Grupa A: Gruzja: Cypr, Czechy, Gruzja, Litwa.

 Grupa B: Słowenia: Austria, Bułgaria, Francja, Niemcy, Słowenia.

 Grupa C: Rumunia: Irlandia, Mołdawia, Rumunia, Szwajcaria, Ukraina.

 Grupa D: Malta: Łotwa, Malta, POLSKA, Słowacja, Wielka Brytania.

POL-MLT 13:15, POL-SVK 8:6, POL-GBR 16:10, POL-LAT 32:6.

 AWANS MALTY i POLSKI.

WIELKIE GRATULACJE !!!

Do turnieju finałowego awansowały:

 PIERWSZY zespół Grupy A (Gruzja) oraz DWA pierwsze zespoły pozostałych Grup:

Francja, Niemcy, Rumunia, Ukraina, Malta, POLSKA.

WYNIKI

TURNIEJ FINAŁOWY: 8-14.08.2023, Manisa (TUR).

Sędzia polski: Radosław Koryzna.

                         Grupa A: Chorwacja, Czarnogóra, Hiszpania, Węgry.

                         Grupa B: Grecja, Niderlandy, Serbia, Włochy.

                         Grupa C: Francja, Rumunia, POLSKA, Turcja.

                         Grupa D: Gruzja, Malta, Niemcy, Ukraina.

Bezpoœredni awans do ćwierćfinałów wywalczyły po dwa najlepsze zespoły Grup A i B. Pozostałe zespoły z tych Grup o wejœcie do ćwierćfinałów zagrały z najlepszymi zespołami Grup C i D.

8.08.: POL-FRA 4:10 (3:2,0:2,1:3,0:3)

9.08.: POL-TUR 8:17 (1:4,2:6,5:3,0:4)

                                         10.08.: POL-ROM 8:9 (1:3,2:1,2:1,3:4)

                                         11.08.: POL-GEO 10:11 (1:1,1:3,2:4,6:3)

                                         12.08.: POL-UKR 10:13 (1:3,3:4,4:4,2:2)

 o medal bršzowy: Hiszpania - Węgry 14:6 (2:1,4:2,5:2,3:3)

o medal złoty: Grecja - Serbia 9:8 (3:1,3:0,1:4,2:3)

TURNIEJ FINAŁOWY JUNIOREK: 29.07.-5.08.2023, Manisa (TUR).

o medal bršzowy: Grecja - Włochy 7:6 (3:2,0:1,2:2,2:1)

o medal złoty: Hiszpania - Węgry 8:11 (1:1,2:2,3:6,2:2)

WYNIKI

 

XX MISTRZOSTWA ŒWIATA

16-29.07.2023: Fukuoka (Japonia).

WYNIKI

MĘŻCZYNI:

o medal bršzowy: Serbia - Hiszpania 6:9 (3:3,0:3,0:2,1:1)

o medal złoty: Grecja - Węgry 10:10 (2:4,2:1,3:2,3:3) rz.k.3:4

KOBIETY:

o medal bršzowy: Włochy - Australia 16:14 (5:4,5:6,3:1,3:3)

o medal złoty: Niderlandy - Hiszpania 12:12 (4:3,2:3,3:1,3:5) rz.k.5:4

                          

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-15)

8-16.07.2023 - Podgorica (MNE).

 

 Grupa A: Czarnogóra, Hiszpania, Węgry, Włochy.

 Grupa B: Chorwacja, Grecja, Serbia, Turcja.

 Grupa C: Bułgaria. Litwa, Malta, Mołdawia.

 Grupa D: Boœnia/Hercegowina, Francja, Irlandia, Izrael, Niderlandy.

 Grupa E: Gruzja, Niemcy, Szwajcaria, Ukraina.

 Grupa F: Czechy, POLSKA, Rumunia, Słowenia.

Sędzia polski: Łukasz Król.

                               POL-SLO 19:7 (4:4,5:0,4:2,6:1)

POL-ROM 7:18 (3:6,1:5,1:4,2:3)

                               POL-CZE 19:5 (4:1,5:3,4:1,6:0)

POL-GEO 11:7 (4:1,2:1,3:1,2:4)

                               POL-MLT 6:7 (3:1,1:3,1:1,1:2)

POL-GEO 6:10 (3:1,0:4,3:3,0:2)

o miejsce 15: POL-MLD 12:6 (2:1,2:1,3:2,5:2)

WYNIKI

o medal bršzowy: Grecja - Serbia 9:9 (2:2,2:3,4:1,1:3) rz.k.5:4

o medal złoty: Czarnogóra - Węgry 8:10 (2:3,2:2,2:2,2:3)

 

XXII MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIORÓW (U-20)

Bukareszt i Otopeni (Rumunia)

o medal bršzowy: Grecja - USA 6:11 (1:4,1:2,2:1,2:4)

o medal złoty: Serbia - Węgry 7:12 (3:3,1:2,0:3,3:4)

WYNIKI

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

"WATERPOLO TOUR"

WYNIKI

 

TURNIEJ MIĘDZYNARODOWY JUNIORÓW (U-15)

"PUCHAR KONSTYTUCJI"

1-3.05.2023

Pływalnia "Olimpijczyk"- Gliwice.

Zwycięstwo POLSKI: WIELKIE GRATULACJE !!!

WYNIKI

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZIKÓW U-13 "MEMORAŁ JERZEGO SZWARCA"

Szczecin 1-2.04.2023

Zwycięstwo Arkonii Waterpolo Szczecin

WYNIKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUNIORÓW U-17 i U-15 "SZCZECIN CUP 2022"

9-11.12.2022, Szczecin.

U-15:zwycięstwo Polski,    U-17:drugie miejsce Polski.

WYNIKI

XXVII MIĘDZYNARODOWY

"TURNIEJ NIEPODLEGŁOŒCI" O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BYTOMIA

KATEGORIA MŁODZIKÓW (2010 i młodsi)

11-13.11.2022

Zwycięstwo: SSS-4 Osipov Kiszyniów (MLD)

WYNIKI i YOUTUBE

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-19)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 14-16.04. oraz 21-24.04.2022.

 Grupa A: Rumunia: Niemcy, Bułgaria, Rumunia.

 Grupa B: Tbilisi: Gruzja, Litwa, Turcja, Ukraina.

 Grupa C: Słowacja: Czechy, Francja, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria.

 Grupa D: Malta: Finlandia, Malta, Niderlandy, Wielka Brytania.

WYNIKI

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się DWA pierwsze zespoły każdej grupy.

TURNIEJ FINAŁOWY: 18-25.09.2022, Podgorica (MNE).

WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Grecja 10:7 (2:1,3:4,3:1,2:1)

o medal złoty: Serbia - Hiszpania 9:8 (2:1,3:3,2:3,2:1)

35 MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW

Split (CRO): 27.08.-10.09.2022.

Sędzia Neutralny: Radosław KORYZNA.

WYNIKI

KOBIETY:

 o medal bršzowy: Niderlandy - Włochy 13:16 (4:5,4:3,4:2,1:6)

o medal złoty: Hiszpania - Grecja 9:6 (3:0,1:3,1:0,4:3)

MĘŻCZYNI:

o medal bršzowy: Hiszpania - Włochy 7:6 (3:1,0:2,3:1,1:2)

o medal złoty: Węgry - Chorwacja 9:10 (3:3,0:1,4:4,2:2)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 17-20.02.2022.

 Grupa A: Słowenia, Belgia, Francja, Niemcy, Szwajcaria.

 Grupa B: Tbilisi: Gruzja, Białoruœ, POLSKA, Słowacja.

 POL-SVK 6:25, POL-GEO 1:22, POL-BLR 10:17.

 Grupa C: Malta, Irlandia, Litwa, Rumunia.

 Grupa D: Izrael, Niderlandy, Turcja. Ukraina.

WYNIKI

 Do turnieju finałowego 27.08.-10.09.2022 Split (CRO)

 zakwalifikowały się DWA najlepsze zespoły każdej grupy.

 

Mistrzostwa Europy Mastersów w piłce wodnej.

29.08.- 4.09.2022 - Rzym (Ostia)

WYNIKI NA STRONIE LEN

 

I MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIORÓW (U-16)

21-27.08.2022: Volos i Larissa (Grecja)

WYNIKI TURNIEJU MĘŻCZYZN

Hiszpania - POLSKA 20:4 (4:1,4:1,6:2,6:0)

Brazylia - POLSKA 8:6 (3:2,1:2,3:0,1:2)

POLSKA - Gruzja 12:13 (4:3,3:3,1:2,4:5)

 POLSKA - Szwajcaria 14:8 (6:1,3:1,1:3,4:3)

POLSKA - Łotwa 19:2 (6:0,3:1,5:1,5:0)

POLSKA - Azerbejdżan 16:6 (5:1,1:3,6:0,4:2)

POLSKA - RPA 8:6 (2:1,1:2,3:2,2:1)

POLSKA - Gruzja 10:11 (1:3,5:1,1:3,3:4)

o medal bršzowy: Serbia - Czarnogóra 14:13 (3:2,5:5,3:5,3:1)

o medal złoty: Węgry - Grecja 11:10 (2:2,3:4,5:3,1:1)

WYNIKI TURNIEJU KOBIET

o medal bršzowy: Hiszpania - Australia 11:5 (1:0,5:2,3:1,2:2)

o medal złoty: Węgry - Grecja 10:6 (4:1,2:3,2:2,2:0)

MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIORÓW (U-18)

11-19.08.2022 - Belgrad (Serbia).

WYNIKI

o medal bršzowy: Hiszpania - Niderlandy 13:11 (1:2,4:4,4:3,4:2)

o medal złoty: Węgry - Serbia 11:11 (4:2,1:2,3:2,3:5) rz.k.5:4

MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIOREK (U-18)

1-8.08.2022 - Belgrad (Serbia).

WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Włochy 9:5 (3:1,3:1,1:1,2:2)

o medal złoty: USA - Grecja 10:8 (5:2,1:4,2:1,2:1)

 

Akademickie Mistrzostwa Europy 16-21.07.2022 - ŁódŸ

zwycięstwo Budapeszt Business School

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK (U-15)

27.06.-4.07.2021: Szentes (HUN)

WYNIKI

o medal bršzowy: Hiszpania - Grecja 9:6 (2:2,3:3,3:1,1:0)

o medal złoty: Rosja - Węgry 6:7 (2:0,1:2,2:4,1:1)

 

XIX MISTRZOSTWA ŒWIATA

20.06.-3.07.2022: Węgry.

WYNIKI

MĘŻCZYNI:

o medal bršzowy: Grecja - Chorwacja 9:7 (1:0,4:3,3:2,1:2)

o medal złoty: Włochy - Hiszpania 9:9 (3:3,0:3,3:2,3:1) rz.k. 5:6

KOBIETY:

o medal bršzowy: Włochy - Niderlandy 5:7 (2:1,2:1,0:2,1:3)

o medal złoty: USA - Węgry 9:7 (2:1,2:2,3:1,2:3)

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK (U-19)

3-11.07.2022: Netanya (Izrael).

WYNIKI

o medal bršzowy: Niderlandy - Grecja 9:10 (2:1,0:3,2:4,5:2)

o medal złoty: Węgry - Hiszpania 8:9 (1:3,1:3,3:0,3:3)

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MASTERS

"MEMORAŁ JERZEGO SZWARCA"

Szczecin 14-15.05.2022

WYNIKI

 GRAMY DLA UKRAINY - TURNIEJ TOWARZYSKI

29.04. - WARSZAWA

 

 

Informujemy, że od 12 lutego 2021 r. obowišzywać będš nowe zasady bezpieczeństwa zwišzane

z pandemiš COVID-19. 

W reżimie sanitarnym otwarte, bez innych ograniczeń, zostanš między innymi pływalnie.

Ze szczegółami nowych zasad bezpieczeństwa można zapoznać się tutaj: 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-od-12-lutego (link is external)

Informujemy także, że Rzšd ogłosił program wsparcia dla 9 kolejnych branż,

w tym klubów sportowych. Szczegóły programu rzšdowego:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/pomoc-dla-przedsiebiorcow-z-kolejnych-9-branz

(link is external)

OŒWIADCZENIE SANITARNE - JUŻ NIEOBOWIĽZUJACE

VI MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIOREK (U-20)

10-16.10.2021: Netanya (Izrael)

WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Włochy 12:10 (3:3,4:4,1:1,4:2)

o medal złoty: Grecja - Hiszpania 5:10 (1:5,0:1,3:3,1:1)

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-17)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 17-20.06. i 24-27.06.2021.

 Grupa A: Korcula: Chorwacja, Bułgaria, Francja, Ukraina.

 Grupa B: Tbilisi: Gruzja, Białoruœ, Litwa, Mołdawia, Słowacja.

 Grupa C: Maribor: Słowenia, Austria, Rosja, Rumunia, W.Brytania.

 Grupa D: Praga: Czechy, Niderlandy, POLSKA, Szwajcaria, Turcja.

WYNIKI

Do turnieju finałowego awansowały DWA pierwsze zespoły każdej grupy.

TURNIEJ FINAŁOWY: 12-19.09.2021, Valletta (Malta).

WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Hiszpania 8:8 (1:2,2:3,3:2,2:1) rz.k.5:4

o medal złoty: Serbia - Grecja 10:6 (2:0,2:3,3:1,3:2)

XXI MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIORÓW (U-20)

28.08.-5.09.2021: Praga (Czechy)

WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Czarnogóra 8:8 (1:2,2:2,3:1,2:3) rz.k.3:4

o medal złoty: Serbia - Włochy 10:8 (3:3,1:1,3:2,3:2)

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK (U-17)

21-29.08.2021: Sibenik (Chorwacja).

WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Włochy 12:9 (3:1,5:3,3:2,1:3)

o medal złoty: Rosja - Grecja 12:8 (3:1,0:1,5:1,4:5)

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE TOKIO

24.07. - 8.08.2021.

KOBIETY:WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - ROC (Rosja) 11:9 (2:2,5:3,0:3,4:1)

o medal złoty: Hiszpania - USA 5:14 (1:4,3:3,0:5,1:2)

MĘŻCZYNI:WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Hiszpania 9:5 (3:3,2:2,1:0,3:0)

o medal złoty: Grecja - Serbia 10:13 (3:6,4:2,2:2,1:3)

TURNIEJE KWALIFIKACYJNE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH:

KOBIETY

Trieste (ITA): 19-24.01.2021.

Awans:

Węgry i Niderlandy.

WYNIKI

MĘŻCZYNI

Rotterdam (NED): 14-21.02.2021.

Awans:

Czarnogóra, Grecja i Chorwacja.

WYNIKI

 ARCHIWALNE WYNIKI I STATYSTYKI GŁÓWNYCH IMPREZ FINA I LEN.

 Materiał LEN. Autor: Kelvin Juba.

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-15)

TURNIEJ FINAŁOWY: 4-11.07.2021: Loulé (POR).

Grupa A: Czarnogóra, Niemcy, Portugalia, Rosja

Grupa B: Hiszpania, Malta, Rumunia, Włochy.

Grupa C: Francja, Grecja, Serbia, Turcja.

Grupa D: Chorwacja, Gruzja, POLSKA, Węgry.

POLSKA - Gruzja 14:6, POLSKA - Chorwacja 4:20, POLSKA - Węgry 3:32.

1/8 finałów: POLSKA - Włochy 3:17.

Półfinał m.9-12: POLSKA - Czarnogóra 9:26.

Finał o miejsce 11: POLSKA - Portugalia 21:5 (2:1,7:0,7:4,5:0).

o medal bršzowy: Grecja - Chorwacja 11:7 (3:3,3:2,2:0,3:2)

o medal złoty: Węgry - Hiszpania 10:5 (3:3,4:1,2:0,1:1)

WYNIKI

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-15)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 27-30.05.2021.

 Grupa A: Sibenik: Chorwacja, Litwa, Niderlandy, Niemcy.

 Grupa B: Ostrowiec Œw.: Białoruœ, Łotwa, POLSKA, Rosja, Ukraina.

 AWANS ROSJI i POLSKI.

WIELKIE GRATULACJE !!!

 YOUTUBE

 Grupa C: Gzira: Malta, Słowenia, Francja.

 Grupa D: Praga: Czechy, Turcja, Rumunia, Mołdawia, Szwajcaria.

 WYNIKI

Do turnieju finałowego awansowały DWA pierwsze zespoły każdej grupy.

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK (U-15)

27.06.-4.07.2021: Szentes (HUN)

WYNIKI

o medal bršzowy: Hiszpania - Grecja 9:6 (2:2,3:3,3:1,1:0)

o medal złoty: Rosja - Węgry 6:7 (2:0,1:2,2:4,1:1)

34 MISTRZOSTWA EUROPY

Budapeszt: 12-26.01.2020.

Sędzia Neutralny: Radosław KORYZNA.

MĘŻCZYNI: WYNIKI

o medal bršzowy: Chorwacja - Czarnogóra 9:10 (3:1,4:2,1:4,1:3)

o medal złoty: Węgry - Hiszpania 9:9 (1:3,3:0,2:2,3:4) rz.k.5:4

KOBIETY: WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Niderlandy 10:8 (3:5,2:2,4:1,1:0)

o medal złoty: Hiszpania - Rosja 13:12 (3:4,5:4,2:2,3:2)

Turnieje eliminacyjne: 11-13.10.2019.

WYNIKI

Polski Zwišzek Pływacki dysponuje węgierskim materiałem szkoleniowym

z zakresu szkolenia najmłodszych zawodników piłki wodnej pt.:

"NAUKA GRY W PIŁKĘ WODNĽ" 

Cena (wersja polska): 80 PLN netto (CD-ROM)

                                                                             

 Tamas KASAS - zawodnik, który zdobył wszystko !!!