LIGA ŚWIATOWA FINA 2018

FINAŁ                     KOBIETY         HISTORIA

 

LIGA 2002  LIGA 2003  LIGA 2004  LIGA 2005  LIGA 2006  LIGA 2007  LIGA 2008  LIGA 2009  LIGA 2010  LIGA 2011  LIGA 2012  LIGA 2013  LIGA 2014  LIGA 2015  LIGA 2016  LIGA 2017

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 

  EUROPA
  I - 14.11.17 II - 12.12.17

III - 16.01.18

IV - 13.02.18 V - 20.03.18 VI - 10.04.18

KOŃCOWE TABELE GRUP:

 GRUPA A  

SRB-ROU

12:3

SRB-MNE

7:4

MNE-ROU

13:2

ROU-SRB

7:14

MNE-SRB

11:8

ROU-MNE

4:10

 1. Czarnogóra

 2. Serbia

 3. Flag of Romania Rumunia

9

9

0

38-21

41-25

16-49

 GRUPA B  

CRO-RUS

14:4

GER-RUS

8:8

rz.k.3:4

GER-CRO

4:13

RUS-CRO

9:17

6.03.

RUS-GER

16:12

CRO-GER

14:8

 1. Flag of Croatia Chorwacja

 2. Flag of Russia Rosja

 3. Niemcy

12

5

1

58-25

37-51

32-51

 GRUPA C  

ESP-NED

9:5

NED-HUN

6:13

HUN-ESP

9:8

NED-ESP

4:12

HUN-NED

13:1

ESP-HUN

10:10

rz.k.5:3

 1. Węgry

 2. Hiszpania

 3. Holandia

10

8

0

45-25

39-28

16-47

Do turnieju finałowego awansowali zwycięzcy grup oraz Hiszpania (drugi zespół grupy z gospodarzem turnieju finałowego).


TURNIEJ MIĘDZYKONTYNENTALNY (Ameryki, Azja i Oceania): 3-8.04.2018 - Auckland (Nowa Zelandia)

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 

 Grupa A:  Argentyna, Australia, Kanada, Kazachstan, Nowa Zelandia 2 (zespół poza konkursem).

 Grupa B: Chiny, Japonia, Nowa Zelandia, Arabia Saudyjska, USA.

  

3.04.

 

4.04.

 

5.04.

 
 Kazachstan - Kanada 10:9  USA - Arabia Saudyjska 18:3  Argentyna - Australia 7:16
 Nowa Zelandia 2 - Australia 0:20  Chiny - Japonia 4:16  Nowa Zelandia 2 - Kanada 9:20
 Chiny - Arabia Saudyjska 13:5

 Kazachstan - Argentyna

8:8

rz.k.4:1

 Japonia - USA 10:12
 Nowa Zelandia - USA 3:18  Australia - Kanada 15:8  Nowa Zelandia - Arabia Saudyjska 15:9

 

6.04.

 

7.04.

 
 Nowa Zelandia 2 - Argentyna 3:18  Argentyna - Kanada 3:10
 Kazachstan - Australia 6:21  Kazachstan - Nowa Zelandia 2 15:7
 Chiny - USA 2:14  Chiny - Nowa Zelandia 7:10
 Nowa Zelandia - Japonia 10:18  Japonia - Arabia Saudyjska 18:5

 

KOŃCOWE TABELE GRUP RUNDY ELIMINACYJNEJ:

 

GRUPA A

GRUPA B

 1.Australia 12 72-21  1.USA 12 62-18
 2.Kazachstan 8 39-45  2.Japonia 9 62-31
 3.Kanada 6 47-37  3.Nowa Zelandia 6 38-52
 4.Argentyna 4 36-37  4.Chiny 3 26-45
 5.Nowa Zelandia 2 (p.k.) 0 19-73  5.Arabia Saudyjska 0 22-64

 

RUNDA FINAŁOWA: 8.04.2018

 

 o miejsce 9: Nowa Zelandia 2 (5A) - Arabia Saudyjska (5B)

10:11

 o miejsce 7: Argentyna (4A) - Chiny (4B)

6:5

 o miejsce 5: Kanada (3A) - Nowa Zelandia (3B)

12:6

 o miejsce 3: Kazachstan (A2) - Japonia (2B)

7:12

 o miejsce 1: Australia (1A) - USA (1B)

6:9

 

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:

 

 1. USA

 2. Australia

 3. Japonia

 4. Kazachstan
 5. Kanada
 6. Nowa Zelandia
 7. Argentyna
 8. Chiny
 9. Arabia Saudyjska

Do turnieju finałowego awansowały cztery pierwsze zespoły turnieju.


FINAŁ: 18-23.06.2018 - Budapeszt.

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 

 Grupa A: Australia (2m TMK), Czarnogóra (1A Europa), Japonia (3m TMK), Węgry (gospodarz finału).

 Grupa B: USA (1m TMK), Chorwacja (1B Europa), Kazachstan (4m TMK), Hiszpania (2C Europa).

 

18.06.

19.06.

20.06.

 Chorwacja - Kazachstan

15:5

(3:1,3:1,4:3,5:0)

 Australia - Japonia

11:7

(4:1,2:2,2:1,3:3)

 Chorwacja - USA

10:11

(1:2,2:5,5:4,2:0)

 Czarnogóra - Japonia

14:8

(4:1,3:4,5:2,2:1)

 Chorwacja - Hiszpania

9:9

(4:3,1:4,3:2,1:0)

rz.k.1:4

 Czarnogóra - Australia

10:8

(3:2,3:2,3:2,1:2)

 USA - Hiszpania

8:6

(2:3,3:1,1:1,2:1)

 Czarnogóra - Węgry

12:9

(3:2,3:5,3:2,3:0)

 Kazachstan - Hiszpania

3:11

(0:2,1:2,0:4,2:3)

 Australia - Węgry

5:12

(1:3,1:1,2:5,1:3)

 USA - Kazachstan

11:4

(2:0,3:2,3:0,3:2)

 Japonia - Węgry

7:14

(1:5,2:3,2:3,2:3)

 

KOŃCOWE TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

 

GRUPA A

GRUPA B

 1.Czarnogóra 9 36-25  1.USA 9 30-20
 2.Węgry 6 35-24  2.Hiszpania 5 26-20
 3.Australia 3 24-29  3.Chorwacja 4 34-25
 4.Japonia 0 22-39  4.Kazachstan 0 12-37

   

ĆWIERĆFINAŁY: 21.06. PÓŁFINAŁY: 22.06.

 ĆF III: Czarnogóra (1A) - Kazachstan (4B)

14:6

(5:2,2:2,5:1,2:1)

 PF I:  Chorwacja (prz.ĆF I) - USA (prz.ĆF IV)

10:7

(3:2,0:1,3:1,4:3)

 ĆF IIAustralia (3A) - Hiszpania (2B)

4:9

(2:1,0:1,0:2,2:5)

 PF II Australia (prz.ĆF II) - Kazachstan (prz.ĆF III)

15:11

(4:1,5:4,4:2,2:4)

 ĆF I: Węgry (2A) - Chorwacja (3B)

6:6

(1:1,1:1,3:2,1:2)

rz.k.4:2

 PF III: Węgry (zw.ĆF I) - Japonia (zw.ĆF IV)

11:9

(2:1,0:4,7:3,2:1)

 ĆF IV: Japonia (4A) - USA (1B)

11:10

(2:3,4:3,2:1,3:3)

 PF IV: Hiszpania (zw.ĆF II) - Czarnogóra (zw.ĆF III)

8:10

(2:3,2:2,1:3,3:2)

 

FINAŁY: 23.06.

 o VII miejsce:

USA (prz.PF I) - Kazachstan (prz.PF II)

9:3

(4:0,0:1,3:1,2:1)

   o V miejsce:

Chorwacja (zw.PF I) - Australia (zw.PF II)

10:8

(3:2,2:2,4:3,1:1)

 o III miejsce

Japonia (prz.PF III) - Hiszpania (prz.PF IV)

7:12

(2:4,3:3,2:1,0:4)

 o I miejsce:

Węgry (zw.PF III) - Czarnogóra (zw.PF IV)

9:9

(2:2,4:2,2:3,1:2)

rz.k. 2:4

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA 2018:

 

Image:Med 1.png

Czarnogóra

Image:Med 2.png

Węgry

Image:Med 3.png

Hiszpania

4.

Japonia

5.

Chorwacja

6.

Australia

7.

USA

8.

Kazachstan

LIGA ŚWIATOWA FINA KOBIET 2018

Finał: 28.05.-2.06.2018 - Kunshan (CHN).

Mecze finałowe:

o miejsce I: USA - Holandia 8:6

o miejsce III: Rosja - Kanada 7:6

o miejsce V: Hiszpania - Chiny 10:5

o miejsce VII: Australia - Japonia 10:7

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ 2018:

 

Image:Med 1.png

USA

Image:Med 2.png

Holandia

Image:Med 3.png

Rosja

4.

Kanada

5.

Hiszpania

6.

Chiny

7.

Australia

8.

Japonia

 

NA GÓRĘ STRONY

STRONA GŁÓWNA