LIGA ŚWIATOWA FINA 2015

FINAŁ                             HISTORIA

LIGA 2002  LIGA 2003  LIGA 2004  LIGA 2005  LIGA 2006  LIGA 2007  LIGA 2008  LIGA 2009  LIGA 2010  LIGA 2011  LIGA 2012  LIGA 2013  LIGA 2014  LIGA 2016  LIGA 2017

 

RUNDA WSTĘPNA

 

  EUROPA (awansują zwycięzcy grup i Włochy jako gospodarz Finału)
  I - 18.11. II - 09.12.

III - 29.12.14

IV - 20.01. V - 17.02. VI - 19.02. VII - 17.03. VIII - 20.03. IX - 31.03. X - 14.04.

 KOŃCOWE TABELE GRUP:

 GRUPA A  

GRE-ROU

15:8

HUN-SVK

13:6

SVK-GRE

10:16

HUN-ROU

20:10

GRE-HUN

13:15

ROU-SVK

14:13

po rz.k.

ROU-GRE

12:18

SVK-HUN

12:13

ROU-HUN

5:14

GRE-SVK

11:6

SVK-ROU

8:9

HUN-GRE

12:11

 1. Węgry

 2. Flag of Greece Grecja

 3. Flag of Romania Rumunia

 4. SVK Słowacja

18

12

5

1

87-57

84-63

58-88

55-76

 GRUPA B  

SRB-ESP

9:1

RUS-GER

12:9

GER-SRB

10:19

ESP-RUS

11:14

RUS-SRB

8:17

GER-ESP

11:12

ESP-SRB

9:15

GER-RUS

7:11

SRB-GER

14:8

RUS-ESP

9:8

SRB-RUS

11:10

ESP-GER

14:8

 1. Serbia

 2. Flag of Russia Rosja

 3. Hiszpania

 4. Flag of Germany Niemcy

18

12

6

0

85-46

64-63

55-66

53-82

 GRUPA C  

CRO-TUR

13:3

FRA-ITA

9:15

MNE-ITA

15:13

po rz.k.

FRA-CRO

7:14

CRO-MNE

14:8

TUR-FRA

9:7

MNE-TUR

15:4

ITA-CRO

7:8

MNE-FRA

13:7

TUR-ITA

3:16

ITA-FRA

11:10

TUR-CRO

4:11

CRO-FRA

15:9

ITA-MNE

16:8

MNE-CRO

11:12

FRA-TUR

13:6

ITA-TUR

17:6

FRA-MNE

8:14

CRO-ITA

14:11

TUR-MNE

5:12

 1. Flag of Croatia Chorwacja

 2. Flag of Italy Włochy

 3. Czarnogóra

 4. Francja

 5. Turcja

24

17

13

3

3

101-60

106-73

96-79

70-97

40-104


AMERYKI, AZJA i OCEANIA

(awansują 4 zespoły)

30.03.- 4.04.2015 - Corona del Mar (USA)

GRUPA A: GRUPA B:
 Japonia  Kazachstan
 Kanada  Brazylia
 USA  Australia
 Argentyna  Chiny

 

 30.03.:  31.03.:  01.04.:
 Brazylia - Australia    10:13  Brazylia - Chiny            12:9  Brazylia - Kazachstan   10:7
 Kazachstan - Chiny    10:9  Kanada - Argentyna     15:6  Kanada - Japonia         20:10
 Japonia - Argentyna  14:9  Kazachstan - Australia  7:13  Australia - Chiny           10:3
 Kanada - USA            10:9  USA - Japonia              10:6  USA - Argentyna           19:8

 

KOŃCOWE TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

 GRUPA A

 

 

 

 GRUPA B

 

 

 1.Kanada

9

45-25

 

 1.Australia

9

36-20

 2.USA

6

38-24

 

 2.Brazylia

6

32-29

 3.Japonia

3

30-39

 

 3.Kazachstan

3

24-32

 4.Argentyna

0

23-48

 

 4.Chiny

0

21-32

 

               ĆWIERĆFINAŁY: 02.04.

PÓŁFINAŁY: 03.04.

 ĆF I:   Japonia(3A) - Brazylia(2B)

8:11

 PF I:  Kazachstan - Argentyna

19:8

 ĆF II:  Kanada(1A) - Chiny(4B)

10:11

 PF II:  Japonia - Kanada

11:10

 ĆF III: USA(2A) - Kazachstan(3B)

17:11

 PF III: USA - Australia

16:17 po rz.k.

 ĆF IV: Argentyna(4A) - Australia(1B)

5:14

 PF IV: Brazylia - Chiny

14:12

 

FINAŁY: 04.04.

 o VII miejsce: Argentyna - Kanada

5:18

 o V miejsce:   Kazachstan - Japonia

12:15

 o III miejsce:  USA - Chiny

19:7

 o I miejsce:    Australia - Brazylia

9:6

 

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:

 

 1. Australia  awans do turnieju finałowego
 2. Brazylia  awans do turnieju finałowego
 3. USA  awans do turnieju finałowego
 4. Chiny  awans do turnieju finałowego
 5. Japonia  
 6. Kazachstan  
 7. Kanada  
 8. Argentyna  

FINAŁ: 23-28.06.2015 - Bergamo

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 Grupa A: Brazylia, Węgry, Chiny, Chorwacja

 Grupa B: Australia, Serbia, USA, Włochy

 

 23.06.    24.06.    25.06.  
 Serbia - USA 13:7  Brazylia - Chiny 15:7  Serbia - Australia 12:8
 Węgry - Chiny 18:8  Węgry - Chorwacja 12:15  Węgry - Brazylia 16:3
 Brazylia - Chorwacja 17:10  Australia - USA 10:9  Chiny - Chorwacja 4:14
 Australia - Włochy  5:7  Serbia - Włochy 15:11  USA - Włochy 10:13

 

 KOŃCOWE TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

 GRUPA A

 

 

 

 GRUPA B

 

 

 1.Węgry

6

46-26

 

 1.Serbia

9

40-26

 2.Brazylia

6

35-33

 

 2.Włochy

6

31-30

 3.Chorwacja

6

39-33

 

 3.Australia

3

23-28

 4.Chiny

0

19-47

 

 4.USA

0

26-36

 

ĆWIERĆFINAŁY: 26.06.

PÓŁFINAŁY: 27.06.

 ĆF I:   Brazylia (2A) - Australia (3B)

9:8

 PF I:   Australia (prz.ĆF I) - Chiny (prz.ĆF II)

13:3

 ĆF III: Węgry (1A) - USA (4B)

7:8

 PF II:  Włochy (prz.ĆF IV) - Węgry (prz.ĆF III)

5:10

 ĆF IV: Chorwacja (3A) - Włochy (2B)

10:10

rz.k.4:2

 PF III: Brazylia (zw.ĆF I) - Serbia (zw.ĆF II)

9:12

 ĆF II:  Chiny (4A) - Serbia (1B)

10:25

 PF IV: Chorwacja (zw.ĆF IV) - USA (zw.ĆF III)

11:6

                             

FINAŁY: 28.06.

 o VII miejsce:

Chiny - Włochy

9:16

 o V miejsce:

Australia - Węgry

9:6

 o III miejsce: 

Brazylia - USA

10:10 rz.k.14:13

 o I miejsce: 

Serbia - Chorwacja

9:6

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA 2015:

 

Image:Med 1.png

Serbia: awans do Ig.Ol. Rio 2016

Image:Med 2.png

Chorwacja

Image:Med 3.png

Brazylia

4.

USA

5.

Australia

6.

Węgry

7.

Włochy

8.

Chiny

 


 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA KOBIET 2015:

Finał: 9-14.06.2015 - Szanghai

 

Image:Med 1.png

USA - awans do Ig.Ol. Rio 2016

Image:Med 2.png

Australia

Image:Med 3.png

Holandia

4.

Chiny

5.

Rosja

6.

Kanada

7.

Włochy

8.

Brazylia

                                                                          

 NA GÓRĘ STRONY                                               STRONA GŁÓWNA