LIGA ŚWIATOWA FINA 2016

FINAŁ                             HISTORIA

 

LIGA 2002  LIGA 2003  LIGA 2004  LIGA 2005  LIGA 2006  LIGA 2007  LIGA 2008  LIGA 2009  LIGA 2010  LIGA 2011  LIGA 2012  LIGA 2013  LIGA 2014  LIGA 2015  LIGA 2017

 

RUNDA WSTĘPNA

Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy grup.

 

  EUROPA
  I - 20.10. II - 17.11.

III - 01.12.

IV - 16.02.16 V - 26.04. VI - 10.05.

 KOŃCOWE TABELE GRUP:

 GRUPA A  

HUN-GEO

17:10

GRE-ROU

17:3

GRE-GEO

18:10

HUN-ROU

16:8

GEO-ROU

11:13

GRE-HUN

12:8

GEO-HUN

10:20

ROU-GRE

6:9

ROU-HUN

7:15

GEO-GRE

8:15

HUN-GRE

13:10

ROU-GEO

17:8

 1. Flag of Greece Grecja

 2. Węgry

 3. Flag of Romania Rumunia

 4. Gruzja

15

15

6

0

81-48

74-50

47-61

57-100

 GRUPA B  

MNE-ESP

11:6

SRB-FRA

12:9

FRA-MNE

10:12

SRB-ESP

13:12

MNE-SRB

10:12

ESP-FRA

18:10

FRA-SRB

10:15

ESP-MNE

10:8

MNE-FRA

17:4

ESP-SRB

13:14

SRB-MNE

10:10 rz.k.3:5

FRA-ESP

7:8

 1. Serbia

 2.  Czarnogóra

 3. Hiszpania

 4. Francja

16

11

9

0

76-64

68-52

67-63

50-82

 GRUPA C  

CRO-TUR

19:6

RUS-ITA

11:16

CRO-RUS

17:9

ITA-TUR

14:4

CRO-ITA

8:9

RUS-TUR

13:9

ITA-RUS

14:9

TUR-CRO

3:16

RUS-CRO

10:14

TUR-ITA

7:22

TUR-RUS

5:13

ITA-CRO

9:9

rz.k.5:3

 1. Flag of Italy Włochy

 2. Flag of Croatia Chorwacja

 3. Flag of Russia Rosja

 4. Turcja

17

11

6

0

84-48

83-46

65-75

34-97


AMERYKI, AZJA i OCEANIA

10-15.05.2016 - Yokohama (JPN)

Do turnieju finałowego awansują cztery pierwsze zespoły oraz Chiny (gospodarz finału).

 

Sędzia Neutralny: Radosław KORYZNA

 

RUNDA ELIMINACYJNA: 10-14.05.2016

 

USA - AUS

8:6

 Sędzia R.Koryzna

KAZ - BRA

7:19

JPN - CHN

21:5

AUS - BRA

13:9

CHN - KAZ

10:15

USA - JPN

17:14

 Sędzia R.Koryzna

BRA - CHN

17:4

KAZ - USA

7:19

JPN - AUS

5:7

 Sędzia R.Koryzna

USA - BRA

16:11

Sędzia R.Koryzna

CHN - AUS

4:21

JPN - KAZ

19:7

KAZ - AUS

4:11

USA - CHN

19:2

BRA - JPN

16:10

Sędzia R.Koryzna

 

KOŃCOWA TABELA RUNDY ELIMINACYJNEJ:

 

 1.USA

 15:0

 69-40

 2.Australia

 12:3

 58-30

 3.Brazylia

 9:6

 72-50

 4.Japonia

 6:9

 69-52

 5.Kazachstan

 3:12

 40-78

 6.Chiny

 0:15

 25-93

 

RUNDA FINAŁOWA: 15.05.2016

 

 Kazachstan(5) - Chiny(6) 16:7

 Brazylia(3) - Japonia(4) 13:12 

 USA(1) - Australia(2) 10:9

Sędzia R.Koryzna

 

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:

 

 1. USA

 2. Australia

 3. Brazylia

 4. Japonia
 5. Kazachstan
 6. Chiny

FINAŁ: 21-26.06.2016 - Huizhou (CHN)

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 

 Grupa A: Australia, Grecja, Japonia, Włochy.

 Grupa B: USA, Serbia, Brazylia, Chiny.

 

 21.06.    22.06.    23.06.  
 Serbia - Brazylia 14:10  Australia - Japonia 13:7  Serbia - USA 10:8
 Grecja - Japonia 15:7  Serbia - Chiny 20:5  Grecja - Australia 10:5
 USA - Chiny 12:6  Grecja - Włochy 15:4  Brazylia - Chiny 11:11 i rz.k.4:2
 Australia - Włochy 7:14  USA - Brazylia 10:7  Japonia - Włochy 10:17

 

KOŃCOWE TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

   

 GRUPA A

 

 

 

 GRUPA B

 

 

 1.Grecja 9 40-16    1.Serbia 9 44-23
 2.Włochy 6 35-32    2.USA 6 30-23
 3.Australia 3 25-31    3.Brazylia 2 28-35
 4.Japonia  0 24-45    4.Chiny 1 22-43

 

ĆWIERĆFINAŁY: 24.06.

PÓŁFINAŁY: 25.06.

 ĆF I:   Włochy (2A) - Brazylia (3B)

12:6

 PF I:   Brazylia (prz.ĆF I) - Japonia (prz.ĆF IV)

10:12

 ĆF II:  Australia (3A) - USA (2B)

8:8 i rz.k.7:8

 PF II:  Australia (prz.ĆF II) - Chiny (prz.ĆF III)

15:4

 ĆF III: Grecja (1A) - Chiny (4B)

15:5

 PF III: Włochy (zw.ĆF I) - Serbia (zw.ĆF IV)

4:7

 ĆF IV: Japonia (4A) - Serbia (1B)

10:19

 PF IV: USA (zw.ĆF II) - Grecja (zw.ĆF III)

11:11 i rz.k.6:5

 

FINAŁY: 26.06.

 o VII miejsce:

 Brazylia (prz.PF I) - Chiny (prz.PF II)

16:4

 o V miejsce:

 Japonia (zw.PF I) - Australia (zw.PF II)

7:12

 o III miejsce: 

 Włochy (prz.PF III) - Grecja (prz.PF IV)

7:11

 o I miejsce: 

Serbia (zw.PF III) - USA (zw.PF IV)

10:6

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA 2016:

 

Image:Med 1.png

Serbia

Image:Med 2.png

USA

Image:Med 3.png

Grecja

4.

Włochy

5.

Australia

6.

Japonia

7.

Brazylia

8.

Chiny

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA KOBIET 2016:

Finał: 7-12.06.2016 - Szanghai

 

Image:Med 1.png

 USA

Image:Med 2.png

Kanada

Image:Med 3.png

Rosja

4.

Węgry

5.

Holandia

6.

Chiny

7.

Australia

8.

Japonia

 

NA GÓRĘ STRONY

STRONA GŁÓWNA