MISTRZOSTWA  POLSKI  SENIORÓW

2 1 7 / 18

EKSTRAKLASA

KWALIFIKACJA

I Liga    Mistrzostwa Polski Juniorów    Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych    M.M.Młodzików    M.M.Młodzików U-13    Puchar Polski 2018

 

Lista uprawnionych do pełnienia funkcji Delegata KTPW w meczach Ekstraklasy w roku 2018:

Krzysztof Biegała (Szczecin), Łukasz Czapliński (Gorzów Wlkp.), Krzysztof Garbolewski (Łódź), Radosław Koryzna (Pabianice), Łukasz Król (Szczecin),

Jacek Liniewiecki (Bytom), Maciej Michalak (Łódź), Donat Oleksów (Warszawa), Ryszard Sudczak (Warszawa), Dominik Sznajder (Łódź).

 

Gospodarz wymieniony jest na pierwszym miejscu.

I mecz

II mecz

Sędziowie

I termin: 14-15.10.2017:

   

 

KS Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom

12:15

(5:3,2:2,2:4,3:6)

Najlepsi zawodnicy:

P.Rękawek (Poznań)

J.Behen (WTS)

14:13

(2:3,4:4,2:3,6:3)

Najlepsi zawodnicy:

O.Szymonik (Poznań)

G.Moś (WTS)

Delegat KTPW: Krzysztof Garbolewski.

Sędziowie: Maciej Michalak i Łukasz Król.

Legia Warszawa – Arkonia Szczecin

 

23:13

(8:3,4:3,4:4,7:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Szymański (Legia)

D.Pepliński (Arkonia)

 

31:10

(8:1,8:3,6:1,9:5)

Najlepsi zawodnicy:

K.Ślusarczyk (Legia)

J.Gaczyński (Arkonia)

Delegat KTPW: Wojciech Włoch.

Sędziowie: Radosław Koryzna i Mario Bernus.
 

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

 

6:21

(0:3,1:8,1:2,4:8)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

S.Dubelir (ŁSTW)

 

1:23

(0:8,1:7,0:3,0:5)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

P.Michalski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder.

Sędziowie: Radosław Liszewski i Janusz Gottschalk.

II termin: 28-29.10.2017:

   

 

Arkonia Szczecin – ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

12:9

(1:1,3:3,4:3,4:2)

Najlepsi zawodnicy:

M.Turowski (Arkonia)

R.Karaczko (Neptun)

11:4

(3:1,2:1,1:2,5:0)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

M.Rozpierski (Neptun)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała.

Sędziowie: Łukasz Czapliński i Jakub Henkiel.

WTS Polonia Bytom  ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

 

11:12

(3:5,4:1,1:4,3:2)

Najlepsi zawodnicy:

P.Cebo (WTS)

S.Tomicević (ŁSTW)

 

5:9

(0:3,3:3,1:1,1:2)

Najlepsi zawodnicy:

D.Jung (WTS)

G.Knap (ŁSTW)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki.

Sędziowie: Radosław Koryzna i Mario Bernus.

Legia Warszawa – KS Waterpolo Poznań

10:10

(3:2,3:1,4:2,0:5)

rz.k.3:0

Najlepsi zawodnicy:

A.Maciejewski (Legia)

O.Szymonik (Poznań)

 

16:12

(1:2,3:3,7:6,5:1)

Najlepsi zawodnicy:

B.Szymański (Legia)

T.Różycki (Poznań)

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak.

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Maciej Michalak.

III termin: 11-12.11.2017

   

 

KS Waterpolo Poznań – ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

20:10

(4:1,5:2,5:3,6:4)

Najlepsi zawodnicy:

J.Goździak (Poznań)

B.Kośka (Neptun)

14:7

(1:3,5:1,5:0,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kowalewski (Poznań)

O.Skrzypiński (Neptun)

Delegat KTPW: Radosław Koryzna.

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Janusz Gottschalk.

Legia Warszawa – WTS Polonia Bytom

 

12:14

(4:2,2:6,3:3,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

K.Ślusarczyk (Legia)

G.Moś (WTS)

 

18:17

(5:5,6:4,4:4,3:4)

Najlepsi zawodnicy:

B.Szymański (Legia)

G.Moś (WTS)

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak.

Sędziowie: Maciej Michalak i Łukasz Król.

Arkonia Szczecin ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

10:19

(4:3,1:7,2:5,3:4)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

P.Michalski (ŁSTW)

7:23

(1:5,1:7,2:6,3:5)

Najlepsi zawodnicy:

D.Szypłowski (Arkonia)

P.Michalski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała.

Sędziowie: Łukasz Czapliński i Sebastian Żabski.

IV termin: 25-26.11.2017:

   

 

Arkonia Szczecin – KS Waterpolo Poznań

7:17

(1:2,1:7,1:5,4:3)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

T.Różycki (Poznań)

8:21

(1:5,2:7,2:5,3:4)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

Ł.Miałkowski (Poznań)

Delegat KTPW: Maciej Michalak.

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Łukasz Czapliński.

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER – Legia Warszawa

14:5

(4:2,4:0,3:2,3:1)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

B.Szymański (Legia)

8:12

(3:2,1:1,2:4,2:5)

Najlepsi zawodnicy:

P.Michalski (ŁSTW)

A.Maciejewski (Legia)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder.

Sędziowie: Łukasz Król i Radosław Koryzna.

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki – WTS Polonia Bytom

10:18

(2:7,2:4,3:4,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

P.Cebo (WTS)

10:14

(1:4,3:4,4:3,2:3)

Najlepsi zawodnicy:

R.Karaczko (Neptun)

D.Jung (WTS)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder.

Sędziowie: Radosław Liszewski i Armen Papazjan.

V termin: 9-10.12.2017:

   

 

 KS Waterpolo Poznań – ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

9:12

(2:3,3:2,1:4,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

P.Handze (Poznań)

P.Michalski (ŁSTW)

6:12

(2:4,1:3,0:2,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kowalewski (Poznań)

J.Szabłowski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Łukasz Czapliński.

Sędziowie: Radosław Liszewski i Armen Papazjan.

  ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki Legia Warszawa

5:12

(2:5,2:4,1:3,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

O.Skrzypiński (Neptun)

A.Leone (Legia)

10:17

(1:4,3:3,2:6,4:4)

Najlepsi zawodnicy:

S.Bartosik (Neptun)

B.Szymański (Legia)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder.

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Wojciech Włoch.

WTS Polonia Bytom Arkonia Szczecin

 

 

 

10:0 vo

 

13:6

(0:2,5:1,4:0,4:3)

Najlepsi zawodnicy:

D.Jung (WTS)

K.Prajs (Arkonia)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki.

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Maciej Michalak.

VI termin: 17-18.02.2018:

   

 

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – KS Waterpolo Poznań

10:6

(3:0,1:0,3:4,3:2)

Najlepsi zawodnicy:

J.Behen (WTS)

O.Szymonik (Poznań)

7:6

(2:2,4:1,1:1,0:2)

Najlepsi zawodnicy:

D.Jung (WTS)

P.Handze (Poznań)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki.

Sędziowie: Radosław Koryzna i Maciej Michalak.

Arkonia Szczecin – Legia Warszawa

5:30

(1:10,1:9,1:6,2:5)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

J.Oleksów (Legia)

7:26

(1:6,3:5,1:9,2:6)

Najlepsi zawodnicy:

M.Turowski (Arkonia)

K.Ślusarczyk (Legia)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała.

Sędziowie: Wojciech Włoch i Łukasz Czapliński.

11.03.2018:

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER – ECOPERLA NEPTUN Uniwersytet Łódzki

 

15:2

(1:1,3:0,6:0,5:1)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

B.Kośka (Neptun)

 

19:2

(3:1,5:1,5:0,6:0)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

B.Kośka (Neptun)

Delegat KTPW: Krzysztof Garbolewski.

Sędziowie: Wojciech Włoch i Janusz Gottschalk.

VII termin: 24-25.03.2018:

   

 

KS Waterpolo Poznań Legia Warszawa

9:11

(3:4,3:2,1:0,2:5)

Najlepsi zawodnicy:

O.Szymonik (Poznań)

K.Ślusarczyk (Legia)

14:12

(2:6,3:2,3:2,4:2)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kowalewski (Poznań)

A.Leone (Legia)

 

Delegat KTPW: Maciej Michalak.

Sędziowie: Łukasz Król i Sebastian Żabski.

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

 

14:6

(3:2,5:1,4:3,2:0)

Najlepsi zawodnicy:

D.Sielski (ŁSTW)

J.Behen (WTS)

 

17:6

(4:1,2:2,7:1,4:2)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

A.Moś (WTS)

Delegat KTPWKrzysztof Garbolewski.

Sędziowie: Radosław Koryzna i Armen Papazjan.

 ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki Arkonia Szczecin

 

18:14

(2:4,5:3,5:3,6:4)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

K.Prajs (Arkonia)

11:11

(3:2,1:2,3:2,4:5)

rz.k.4:2

Najlepsi zawodnicy:

O.Skrzypiński (Neptun)

K.Łukaszewicz (Arkonia)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder.

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Radosław Liszewski.

VIII termin: 7-8.04.2018:

   

 

 ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – Legia Warszawa

11:9

(2:4,4:1,2:1,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

J.Behen (WTS)

I.Piecuch (Legia)

14:10

(4:2,0:5,6:3,4:0)

Najlepsi zawodnicy:

J.Behen (WTS)

A.Maciejewski (Legia)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki.

Sędziowie: Mario Bernus i Łukasz Czapliński.

 ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER Arkonia Szczecin

 

20:8

(5:3,4:1,8:1,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

P.Ławniczak (Arkonia)

 

 

21:4

(5:1,6:0,4:1,6:2)

Najlepsi zawodnicy:

M.Stasiak (ŁSTW)

D.Pepliński (Arkonia)

 

Delegat KTPW: Donat Oleksów.

Sędziowie: Radosław Liszewski i Wojciech Włoch.

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki KS Waterpolo Poznań

 

11:16

(2:5,2:3,4:3,3:5)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

J.Goździak (Poznań)

 

10:20

(0:8,2:4,4:4,4:4)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

O.Szymonik (Poznań)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder.

Sędziowie: Konrad Adamski i Krzysztof Garbolewski.

IX termin: 12-13.05.2018:

   

 

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

11:5

(5:1,1:0,3:0,2:4)

Najlepsi zawodnicy:

R.Paczyna (WTS)

N.Rudny (Neptun)

10:2

(3:0,2:0,1:2,4:0)

Najlepsi zawodnicy:

R.Paczyna (WTS)

M.Rospierski (Neptun)

Delegat KTPWKrzysztof Garbolewski.

Sędziowie: Wojciech Włoch i Armen Papazjan.

KS Waterpolo Poznań Arkonia Szczecin

 

28:10

(8:1,8:0,7:5,5:4)

Najlepsi zawodnicy:

P.Handze (Poznań)

M.Banaszczak (Arkonia)

 

26:12

(7:4,3:2,8:2,8:4)

Najlepsi zawodnicy:

O.Szymonik (Poznań)

K.Prajs (Arkonia)

Delegat KTPW: Łukasz Król.

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Radosław Liszewski.

Legia Warszawa – ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

10:13

(1:4,3:2,0:5,6:2)

Najlepsi zawodnicy:

A.Leone (Legia)

P.Michalski (ŁSTW)

8:10

(2:0,0:6,3:2,3:2)

Najlepsi zawodnicy:

A.Maciejewski (Legia)

J.Szabłowski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak.

Sędziowie: Sebastian Żabski i Łukasz Czapliński.

X termin: 26-27.05.2018:

   

 

Legia Warszawa ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

21:4

(7:0,3:1,5:2,6:1)

Najlepsi zawodnicy:

A.Leone (Legia)

P.Sznajder (Neptun)

18:8

(4:2,7:4,3:1,4:1)

Najlepsi zawodnicy:

A.Maciejewski (Legia)

P.Harasimiuk (Neptun)

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak.

Sędziowie: Radosław Koryzna i Janusz Gottschalk.

 Arkonia Szczecin ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

8:16

(3:4,3:4,1:7,1:1)

Najlepsi zawodnicy:

P.Ławniczak (Arkonia)

D.Jung (WTS)

9:21

(3:2,2:6,1:8,3:5)

Najlepsi zawodnicy:

M.Turowski (Arkonia)

A.Moś (WTS)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała.

Sędziowie: Sebastian Żabski i Łukasz Czapliński.

 2.06.: ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER KS Waterpolo Poznań

 

11:8

(1:5,6:0,3:0,1:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Troczyński (ŁSTW)

O.Szymonik (Poznań)

 

18:8

(5:1,3:2,5:3,5:2)

Najlepsi zawodnicy:

M.Bar (ŁSTW)

J.Goździak (Poznań)

Sędziowie: Armen Papazjan i Krzysztof Garbolewski.

 

KOŃCOWA TABELA MISTRZOSTW POLSKI 2017/18:

 

 1.ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER 20

57:3

313-134

 2.ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 20

42:18

242-189

 3.Legia Warszawa

20

38:22

211-210

 4.KS Waterpolo Poznań 20

31:29

276-222

 5.Arkonia Szczecin 20

6:53

172-397

 6.ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki 20

5:55

145-317

 

SKŁADY DRUŻYN I STRZELCY BRAMEK:

 

 Arkonia Szczecin

 Ecoperla Neptun Uniwersytet Łódź

  ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer

 Ławniczak 46  Batke 29  Michalski 65
 Walkowiak 37  Karaczko 21  Tomicević 60
 Łukaszewicz 34  Skrzypiński 21  Sielski 40
 Turowski 16  Sznajder 16  Dubelir 34
 Pepliński 12  Bartosik 11  Troczyński 28
 Banaszczak 8  Gabryszewski 11  Bar 25
 Gaczyński 6  Rudny 10  Knap 21
 Banaszek 3  Stachowiak 9  Gidaszewski 10
 Sekuła 3  Grajzer 6  Brzeski 9
 Wiśniewski 3  Kielan 3  Opas 7
 Blank 1  Stopczyński 2  Stasiak 6
 Dziarmaga 1  Wojtyniak 2  Cichoń 2
 Hamera 1  Cegielski 1  Wulkiewicz 1
 Szypłowski 1  Mijas 1  Szczot -
 Prajs - bramkarz  Sztylka 1  Zemło -

 Trenerzy:

 Jakubowski -  Malinowski - bramkarz
 Krystian Łukaszewicz i Daniel Pepliński.  Polkowski -  Szabłowski - bramkarz
 Telbuch Krzysztof -  Trenerzy:
 Telbuch Piotr -  Edward Kujawa i Aleksandar Kristonosić.
 Harasimiuk - bramkarz
   Kośka - bramkarz

 
   Rospierski - bramkarz

 

 

 Trener: Viktor Berendiuga.

 

 

 Legia Warszawa

  KS Waterpolo Poznań

 ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

 Szymański 76  Szymonik 80  Behen 41
 Maciejewski 71  Goździak 49  Moś Grzegorz 40
 Oleksów Jan 41  Różycki 44  Lasch 36
 Ślusarczyk 31  Kowalewski 33  Paczyna Radosław 22
 Sypuła 16  Rękawek 21  Struzik 22
 Targowski 16  Bocheński

15

 Moś Adrian 19
 Kozera 12  Kalinowski 7  Cebo 18
 Machniewski 11  Kulis Michał 8  Bomba 13
 Durjasz 10  Iwanowicz

6

 Chudy 8
 Piecuch Igor 8  Kulis Marcin 6  Paczyna Krzysztof 4
 Brzeski 6  Drula

3

 Roszak 4
 Madej 3  Buńkiewicz

2

 Babula 2
 Paczkowski 3  Kamycki 1  Piecuch Robert 1
 Przybysz 3  Handze - bramkarz  Broncel 1
 Idzi 2  Miałkowski - bramkarz      

1

 Guzy -
 Tracz 2  Trenerzy:  Jung - bramkarz
 Leone - bramkarz  Jacek Maciąg i Tomasz Różycki.  Wiśniowski - bramkarz
 Oleksów Adam - bramkarz    Trenerzy:

 Trener: Adam Oleksów.

 

 Krzysztof Paczyna i Marek Broncel.

 

 NA GÓRĘ STRONY                      STRONA GŁÓWNA