Ostatnia aktualizacja:

25.07.2021 04:42

REPREZENTACJE

  •  Seniorzy
 
  Juniorzy
  
•  Juniorzy Młodsi

  •  Młodzicy

    MISTRZOSTWA
  •  Seniorzy 2019
 

  •  Puchar Polski 2019

  •  Seniorzy I Liga 2019

  •  Młodzieżowiec 2019

    Juniorzy 2019
  
  Juniorzy Młodsi 2019

  •  MMM U-13 2019

  •  MMM U-15 2018

  •  Młodzieżowiec 2016

  •  REGULAMIN ZAWODÓW

  •  MISTRZOWIE POLSKI

   •  PUCHARY POLSKI

     KALENDARZ

  •  Seniorzy
  
  Juniorzy
  
•  Juniorzy Młodsi

  •  Młodzicy

     SĘDZIOWIE

  •  Sędziowie PZP
  
  Sędziowie LEN i FINA

  •  Udział 2020/2021

  •  Udział 2019/2020

  •  Udział 2018/2019

  •  Udział 2017/2018

  •  Udział 2016/2017

  •  Udział 2015/2016

  •  Udział 2014/2015

   Udział 2013/2014

   Udział 2012/2013

  •  Przepisy gry 2019-21

PUCHARY EUROPY

  •  Liga Mistrzów 2019/20

  •  Euro Cup 2019/20

  •  Liga Mistrzów 2018/19
  •  Euro Cup 2018/19

  •  Liga Mistrzów 2017/18
  •  Euro Cup 2017/18

  •  Liga Mistrzów 2016/17
  •  Euro Cup 2016/17

  •  Liga Mistrzów 2015/16
  •  Euro Cup 2015/16

  •  HISTORIA P.E.

   TURNIEJE M.NAR.

  •  Puchar Ostrowca U15 2019

  •  Baltic Trophy Jun. 2019

  •  Jun.U-17 Becej 2019

  •  Jun.Ostrowiec 2018

  •  Baltic Trophy Jun. 2018

  •  Puchar Słowianki 2018

  •  Puchar Słowianki 2017

  •  Puchar Prezesa PZP 2017

  •  EU Nations Szczecin 2017

  •  EU Nations Malta

  •  Puchar Ostrowca 2016

  •  EU Nations Jun.Wiedeń

  •  Puchar Słowianki 2016

  •  Turniej Jun.Mł. Wilno

IMPREZY GŁÓWNE

 2016-19

  •  Uniwersjada 2019

  •  M.Œ.Juniorek 2019

  •  M.E.Juniorów U-17 - Finał

  •  M.E.Juniorów U-17 - Eliminacje

  •  M.E.Juniorów U-15 - Finał

  •  M.E.Juniorów U-15 - Eliminacje

  •  M.E.Juniorek 2019 - Finał

  •  M.E.Juniorek Mł.2019 - Finał

  •  Liga Œw. FINA 2019

  •  M.Œ.Juniorów Mł. 2018

  •  M.Œ.Juniorek Mł. 2018

  •  Mistrzostwa Europy 2018

  •  M.E.Juniorów 2018 - Finał

  •  M.E.Juniorów 2018 - Eliminacje

  •  Liga Œw. FINA 2018

  •  M.E.Juniorek 2018 - Finał

  •  Mistrzostwa Œwiata 2017

  •  M.Œ.Juniorów 2017

  •  Liga Œw. FINA 2017

  •  Uniwersjada 2017

  •  M.E.Juniorów 2017 - Finał

  •  M.E.Juniorów 2017 - Eliminacje

  •  Development 2017

  •  IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2016

  •  Mistrz.Europy 2016 - Finał

  •  Mistrz.Europy 2016 - Eliminacje

  •  M.Œ.Juniorów 2016

  •  M.E.Juniorów 2016 - Finał

  •  M.E.Juniorów 2016 - Eliminacje 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTONOMICZNY KOMITET PIŁKI WODNEJ

01- 813 WARSZAWA  ul.Marymoncka 34,  skr.pocztowa 37, tel: (22) 8353589,   fax: (22) 8353983

PKO S.A. II O/Warszawa 90 1020 1026 0000 1502 0015 2132

                           e-mail: polswim@polswim.pl, ljpolo@wp.pl (prowadzšcy stronę)

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE TOKIO 2020 - PATRZ BIEŻĽCE WYNIKI.
|KLUBY | K.T.P.W.| TURNIEJE | SPLASH-BALL | GALERIE ZDJĘĆ | GALERIA SŁAW | ARCHIWUM | LINKI | PZP |

 

      1. Mistrzostwa Polski Ekstraklasa 2020/21: zwycięstwo AZS Uniwersytetu Warszawskiego i YOUTUBE
      2. Puchar Polski 2021: zwycięstwo AZS Uniwersytetu Warszawskiego i YOUTUBE
      3. Mistrzostwa Polski Młodzieżowca (U-23) 2020/21: zwycięstwo WTS "Polonia" Bytom i YOUTUBE
      4. Mistrzostwa Polski Juniorów 2020/21: zwycięstwo KSZO Ostrowiec Œw. i YOUTUBE
      5. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2020/21: zwycięstwo UKS "Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa
      6. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-13) 2020/21: zwycięstwo UKS "Neptun" ŁódŸ i YOUTUBE
      7. Liga Œwiatowa FINA 2021: zwycięstwo Czarnogóry
      8. Liga Mistrzów 2020/21 - zwycięstwo Pro Recco (ITA)
      9. Euro Cup 2020/21 - zwycięstwo Szolnoki Dozsa (HUN)
     10. Mistrzostwa Polski Ekstraklasa 2019/20: WYNIKI
     11. Mistrzostwa Polski I Liga 2019/20: WYNIKI
     12. Mistrzostwa Polski Młodzieżowca (U-23) 2019/20: WYNIKI
     13. Mistrzostwa Polski Juniorów 2019/20: WYNIKI
     14. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2019/20: WYNIKI
     15. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-13) 2019/20: WYNIKI
     16. Puchar Polski 2020: zwycięstwo ŁUKOSZ WTS "Polonia" Bytom
     17. Akademickie Mistrzostwa Europy 2019 - Koper (SLO): zwycięstwo AZS Politechniki Łódzkiej - WYNIKI
     18. Mistrzostwa Europy Mastersów 2018 - Kranj (SLO) - WYNIKI

               MISTRZOWIE  POLSKI 2015

SENIORZY:

AZS Uniwersytet Warszawski

MŁODZIEŻOWIEC U-23:

WTS "Polonia"

Bytom

 JUNIORZY:

KSZO

Ostrowiec Œw.

JUNIORZY MŁODSI:

UKS "Syrena"

Pałac Młodzieży

Warszawa

 MŁODZICY U-13:

UKS "Neptun"

ŁódŸ

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE TOKIO

24.07. - 8.08.2021.

KOBIETY: PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI

MĘŻCZYNI: PROGRAM i BIEŻĽCE WYNIKI

TURNIEJE KWALIFIKACYJNE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH:

KOBIETY

Trieste (ITA): 19-24.01.2021.

Awans:

Węgry i Niderlandy.

WYNIKI

MĘŻCZYNI

Rotterdam (NED): 14-21.02.2021.

Awans:

Czarnogóra, Grecja i Chorwacja.

WYNIKI

Komunikat dotyczšcy Kadr Narodowych Polskiego Zwišzku Pływackiego.

Informujemy, że podczas Zarzšdu PZP w dniu 19.07.2021 r. podjęto Uchwałę 191/E/2021

o przedłużeniu dotychczasowych zasad powoływania Kadry Narodowej do 30.09.2021 r.

W okresie tym, do KN zostanš powołani wszyscy zawodnicy o statusie

AKTYWNY w systemie SEL PZP.

Potwierdzeniem tego będzie, jak dotychczas, licencja w formacie pdf. z adnotacjš

o powołaniu w skład K.N. na okres 19.07. - 30.09.2021 r.

Informujemy, że od 12 lutego 2021 r. obowišzywać będš nowe zasady bezpieczeństwa zwišzane

z pandemiš COVID-19. 

W reżimie sanitarnym otwarte, bez innych ograniczeń, zostanš między innymi pływalnie.

Ze szczegółami nowych zasad bezpieczeństwa można zapoznać się tutaj: 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-od-12-lutego (link is external)

Informujemy także, że Rzšd ogłosił program wsparcia dla 9 kolejnych branż, w tym klubów sportowych. Szczegóły programu rzšdowego:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/pomoc-dla-przedsiebiorcow-z-kolejnych-9-branz

(link is external)

OŒWIADCZENIE SANITARNE - FORMULARZ

KOMUNIKAT

dotyczšcy interpretacji zapisów ROZPORZĽDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniajšcego rozporzšdzenie w sprawie ustanowienia okreœlonych ograniczeń, nakazów i zakazów

w zwišzku z wystšpieniem stanu epidemii.

Interpretacja Rozporzšdzenia Rady Ministrów z 29 kwietnia 2021 r.

 ARCHIWALNE WYNIKI I STATYSTYKI GŁÓWNYCH IMPREZ FINA I LEN.

 Materiał LEN. Autor: Kelvin Juba.

   

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-15)

TURNIEJ FINAŁOWY: 4-11.07.2021: Loulé (POR).

Grupa A: Czarnogóra, Niemcy, Portugalia, Rosja

Grupa B: Hiszpania, Malta, Rumunia, Włochy.

Grupa C: Francja, Grecja, Serbia, Turcja.

Grupa D: Chorwacja, Gruzja, POLSKA, Węgry.

POLSKA - Gruzja 14:6, POLSKA - Chorwacja 4:20, POLSKA - Węgry 3:32.

1/8 finałów: POLSKA - Włochy 3:17.

Półfinał m.9-12: POLSKA - Czarnogóra 9:26.

Finał o miejsce 11: POLSKA - Portugalia 21:5 (2:1,7:0,7:4,5:0).

o medal bršzowy: Grecja - Chorwacja 11:7 (3:3,3:2,2:0,3:2)

o medal złoty: Węgry - Hiszpania 10:5 (3:3,4:1,2:0,1:1)

WYNIKI

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-15)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 27-30.05.2021.

 Grupa A: Sibenik: Chorwacja, Litwa, Niderlandy, Niemcy.

 Grupa B: Ostrowiec Œw.: Białoruœ, Łotwa, POLSKA, Rosja, Ukraina.

 AWANS ROSJI i POLSKI.

WIELKIE GRATULACJE !!!

 YOUTUBE

 Grupa C: Gzira: Malta, Słowenia, Francja.

 Grupa D: Praga: Czechy, Turcja, Rumunia, Mołdawia, Szwajcaria.

 WYNIKI

Do turnieju finałowego awansowały DWA pierwsze zespoły każdej grupy.

   

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (U-17)

TURNIEJE ELIMINACYJNE: 17-20.06. i 24-27.06.2021.

                   Grupa A: Korcula: Chorwacja, Bułgaria, Francja, Ukraina.

                   Grupa B: Tbilisi: Gruzja, Białoruœ, Litwa, Mołdawia, Słowacja.

                   Grupa C: Maribor: Słowenia, Austria, Rosja, Rumunia, W.Brytania.

                   Grupa D: Praga: Czechy, Niderlandy, POLSKA, Szwajcaria, Turcja.

WYNIKI

Do turnieju finałowego awansowały DWA pierwsze zespoły każdej grupy.

TURNIEJ FINAŁOWY: 12-19.09.2021, Malta.

PROGRAM

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK (U-15)

27.06.-4.07.2021: Szentes (HUN)

WYNIKI

o medal bršzowy: Hiszpania - Grecja 9:6 (2:2,3:3,3:1,1:0)

o medal złoty: Rosja - Węgry 6:7 (2:0,1:2,2:4,1:1)

 

Komunikat LEN:

Została podjęta decyzja o odwołaniu Mistrzostw Europy Mastersów zaplanowanych na 22.05.-6.06.2021

w Budapeszcie we wszystkich dyscyplinach pływackich.

Nowy termin nie został ustalony.

34 MISTRZOSTWA EUROPY

Budapeszt: 12-26.01.2020.

Sędzia Neutralny: Radosław KORYZNA.

MĘŻCZYNI: WYNIKI

o medal bršzowy: Chorwacja - Czarnogóra 9:10 (3:1,4:2,1:4,1:3)

o medal złoty: Węgry - Hiszpania 9:9 (1:3,3:0,2:2,3:4) rz.k.5:4

KOBIETY: WYNIKI

o medal bršzowy: Węgry - Niderlandy 10:8 (3:5,2:2,4:1,1:0)

o medal złoty: Hiszpania - Rosja 13:12 (3:4,5:4,2:2,3:2)

Turnieje eliminacyjne: 11-13.10.2019.

WYNIKI

XX MISTRZOSTWA ŒWIATA JUNIORÓW (U-20)

12-20.12.2019: Kuwait

WYNIKI

o medal bršzowy: Włochy - Chorwacja  9:6 (1:1,2:2,3:1,3:2)

o medal złoty: Serbia - Grecja  4:6 (0:2,1:1,0:0,3:3)

XVIII MISTRZOSTWA ŒWIATA

14-27.07.2019, Gwangju (Korea Płd.)

KOBIETY - WYNIKI:

o medal bršzowy:

Australia - Węgry 10:9 (3:3,4:3,1:1,2:2)  

o medal złoty:

USA - Hiszpania 11:6 (3:1,2:2,4:0,2:3)

MĘŻCZYNI - WYNIKI

o medal bršzowy: Chorwacja - Węgry

10:7 (2:1,2:2,2:2,4:2)

o medal złoty: Hiszpania - Włochy

5:10 (2:2,1:3,1:3,1:2)

KURS INSTRUKTORÓW PIŁKI WODNEJ

(częœć specjalistyczna)

 

 ZGŁOSZENIE           ANKIETA KANDYDATA

KURS NA SĘDZIEGO PIŁKI WODNEJ

 

  ZGŁOSZENIE           ANKIETA KANDYDATA

 

Polski Zwišzek Pływacki dysponuje węgierskim materiałem szkoleniowym

z zakresu szkolenia najmłodszych zawodników piłki wodnej pt.:

"NAUKA GRY W PIŁKĘ WODNĽ" 

Cena (wersja polska): 80 PLN netto (CD-ROM)

                                                                             

 Tamas KASAS - zawodnik, który zdobył wszystko !!!