IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - medaliści i składy drużyn

MISTRZOSTWA ŚWIATA   PUCHARY ŚWIATA   MISTRZOSTWA EUROPY   LIGA ŚWIATOWA FINA   MULTIMEDALIŚCI

 

Rok

1900

Wielka Brytania

Belgia

Francja

1904

USA (Nowy Jork)

USA (Chicago)

USA (Missouri)

1908

Wielka Brytania

Belgia

Szwecja

1912

Wielka Brytania

Szwecja

Belgia

1920

Wielka Brytania

Belgia

Szwecja

1924

Francja

Belgia

USA

1928

Niemcy

Węgry

Francja

1932

Węgry

Niemcy

USA

1936

Węgry

Niemcy

Belgia

1948

Włochy

Węgry

Holandia

1952

Węgry

Jugosławia

Włochy

1956

Węgry

Jugosławia

ZSRR

1960

Włochy

ZSRR

Węgry

1964

Węgry

Jugosławia

ZSRR

1968

Jugosławia

ZSRR

Węgry

1972

ZSRR

Węgry

USA

1976

Węgry

Włochy

Holandia

1980

ZSRR

Jugosławia

Węgry

1984

Jugosławia

USA

Niemcy (RFN)

1988

Jugosławia

USA

ZSRR

1992

Włochy

Hiszpania

ZSRR

1996

Hiszpania

Chorwacja

Włochy

2000

Węgry

Rosja

Jugosławia

2004Węgry Serbia i Czarnogóra Rosja
2008 Węgry USA Serbia
2012 Chorwacja Włochy Serbia
2016 Serbia Chorwacja Włochy

Składy medalistów olimpijskich:

Paryż 1900

Wielka Brytania Belgia Francja

COE Thomas, DERBYSHIRE John, KEMP Peter, LISTER William, ROBERTSON Arthur,

ROBINSON Eric, WILKINSON George

BOIN Victor, DONNERS Herman, MICHANT Albert, FEYAERTS Fernand, GREGOIRE Oscar, MEYBOOM Herman, PLETINCKX Joseph

ANDERSSON Robert, BERGVALL Erik  HANSON Pontus, JULIN Harald, KUMFELDT Torsten, RUNSTROM Axel, WENNERSTROM Gunnar

 

Londyn 1908

Wielka Brytania Belgia Francja
CORNET George Thomson,  FORSYTH Charles Eric, NEVINSON George Wilfred, RADMILOVIC Paul, SMITH Charles, THOULD Thomas, WILKINSON George COHEN Henri, DE BACKER Jean, DE BEHR Victor, FEYAERTS Fernand, GREGOIRE Oscar, MICHANT Albert, SONNEMANS Victor BURGESS Thomas, CLEVENOT Jules, DECUYPER Alphonse, LAUFREY Louis, PESLIER Henri, PESLOY, VASSEUR Paul,
oraz
COULON Eugene, FARDELLE, FAVIER, LERICHE, MARTIN Louis, MERCHEZ Desire, TREFFEL Charles

 

Sztokholm 1912

Wielka Brytania Szwecja Belgia
CORNET George Thomson, HILL Arthur, RADMILOVIC Paul, SMITH Charles, WILKINSON George ANDERSSON Robert, ANDERSSON Vilhelm, BERGQVIST Erik, GUMPEL Max, HANSON Pontus, JULIN Harald, KUMFELDT Torsten BOIN Victor, COURBET Felicien, DURANT Albert, GREGOIRE Oscar, MEYBOOM Herman, PLETINCKX Joseph

 

Antwerpia 1920

Wielka Brytania Belgia Szwecja

BUGBEE Charles, DEAN William, JONES Christopher, PEACOCK William, PURCELL Noel Mary, RADMILOVIC Paul, SMITH Charles

BAUWENS Rene, BLITZ Gerard, BLITZ Maurice,  DEWIN Pierre,   DURANT Albert, GAILLY Paul,

NIJS Pierre, PLETINCKX Joseph

ANDERSSON Erik, ANDERSSON Robert, ANDERSSON Vilhelm, BACKLUND Nils, BERGQVIST Erik, GUMPEL Max, HANSON Pontus, JULIN Harald, NAUMANN Theodor

 

Paryż 1924

Francja Belgia USA
DELBERGHE Noel, DELBORGIE Albert, DESMETTRE Robert, DUJARDIN Paul, MAYAUD Albert, PADOU Henri, RIGAL Georges

BLITZ Gerard, BLITZ Maurice, CLUDTS Joseph, DE COMBE Joseph, DEWIN Pierre, DURANT Albert, FLEURIX Georges, GAILLY Paul, PLETINCKX Joseph, THIRY Jules, VERMETTEN Pierre

AUSTIN Arthur, HORN Oliver, LAUER Frederick, MITCHELL George, NORTON John, O'CONNOR Wallace, SCHROTH George, VOLLMER Herbert, WEISSMULLER Johnny

 

 Amsterdam 1928

Niemcy

Węgry

Francja

AMANN Max, BAHRE Karl, BENECKE Emil, BLANK Johann, CORDES Otto, GUNST Fritz, RADEMACHER Erich, RADEMACHER Joachim

BARTA Istvan, HALTMAYER Oliver, KESERU Lajos, HOMONNAI Marton, IVADY Sandor, KESERU Ferenc, VRABEL Jozsef

BULTEEL Emile, CUVELIER Henri, DUJARDIN Paul, KEIGNAERT Jules, PADOU Henri,

ROGEZ Ernest, THEVENON Albert, TRIBOUILLET Achille, VANDEPLANCKE Albert

 

Los Angeles 1932

Węgry

Niemcy

USA

BARTA Istvan, BRODY Gyorgy, HALASSY Oliver, HOMONNAI Marton, IVADY Sandor, KESERU Lajos, KESERU Ferenc, NEMETH Janos, SARKANY Miklos, SCHWARTZ Heiko, VERTESY JozsefBENECKE Emil, CORDES Otto, ECKSTEIN Hans, GUNST Fritz, RADEMACHER Erich, RADEMACHER Joachim, SCHULZE Hans

CLAPP Austin, DAUBENSPECK Philip, FINN Charles, McCALLISTER Harold,

O'CONNOR Wallace, STRONG Calvert, WILDMAN Herbert

 

Berlin 1936

Węgry

Niemcy

Belgia

BOZSI Mihaly, BRANDI Jeno, BRODY Gyorgy, HALASSY Oliver, HAZAI Kalman, TARICS Sandor, HOMONNAI Marton, KUTASI Gyorgy, MOLNAR Istvan, NEMETH Janos, SARKANY Miklos

BAIER Bernhard, GUNST Fritz, HAUSER Josef, KIENZLE Alfred, KLINGENBURG Paul, STOLZE Fritz,KRUG Heinrich, SCHNEIDER Hans, SCHULZE Hans, SCHURGER Gustav, SCHWENN Helmuth

BLITZ Gerard, CASTELEYNS Albert, COPPIETERS Pierre, DE COMBE Joseph, DE PAUW Henri, DISY Henri, ISSELE Fernand, MICHIELS Edmond, STOELEN Henri

 

Londyn 1948

Włochy

Węgry

Holandia

ARENA Ermenegildo, BULGARELLI Emilio, BUONOCORE Pasquale, GHIRA Aldo, MAIONI Mario, OGNIO Geminio, RUBINI Cesare, PANDOLFINI Gianfranco, PANDOLFINI Tullio,

BRANDI Jeno, CSUVIK Oszkar, FABIAN Dezso, GYARMATI Dezso, GYORFI Endre, HOLOP Miklos, JENEI Laszlo, LEMHENYI Dezso, SZITTYA Karoly

AAR Henny, BRAASEM Cor, STAM Hans, KEETELKOREVAAR Cornelis, ROHNER Johannes, RUIMSCHOTEL Albert, SALOMONS Piet, SMOL Frits, VAN FEGGELEN Rudi

 

Helsinki 1952

Węgry

Jugosławia

Włochy

ANTAL Robert, BOLVARI Antal, FABIAN Dezso, GYARMATI Dezso, HASZNOS Istvan,

JENEI Laszlo, KARPATI Gyorgy, LEMHENYI Dezso, MARKOVICS Kalman, MARTIN Miklos, SZITTYA Karoly, SZIVOS Istvan, VIZVARY Gyorgy

BAKASUN Veljko, BRAINOVIC Marko, IVKOVIC Vladimir, JEZIC Zdravko, KOVACIC Zdravko, KURTINI Ivo, RADONJIC Lovro, STAKULA Ivo, VUKSANOVIC Bosko

ARENA Ermenegildo, CECCARINI Lucio, POLITO Vincenzo, DE SANZUANE Renato,

GAMBINO Raffaello, GIONTA Salvatore, MANNELLI Maurizio, OGNIO Geminio, PERETTI Carlo, RUBINI Cesare, TRAIOLA Renato

 

Melbourne 1956

Węgry

Jugosławia

ZSRR

Ottó Boros, István Hevesi, Dezsö Gyarmati, Kálmán Markovits, Antal Bolvári, Mihály Mayer,

György Kárpáti, László Jeney, István Szivós, Tivadar Kanizsa, Ervin Zádor.

Zdravko Kovacic, Ivo Cipci, Hrvoje Kacic, Marjan Zurej, Zdravko Jezic, Lovro Radonjic,

Tomislav Franjkovic, Vladimir Ivkovic.

Boris Goikhman, Viktor Ageyev, Yuri Schlyapin, Vyacheslav Kurennoi, Pyotr Breus,

Piotr Mshvenieradze, Nodar Gvakharia, Mikhail Ryzhak, Valentin Prokopov, Boris Markarov.

 

Rzym 1960

Włochy

ZSRR

Węgry

Dante Rossi, Giuseppe D´Altrui, Eraldo Pizzo, Gianni Lonzi, Franco Lavoratori, Rosario Parmegiani, Danio Bardi, Brunello Spinelli, Salvatore Gionta, Amadeo Ambron, Giancarlo Guerrini.

Leri Gogoladze, Givi Chikvanaya, Vyacheslav Kurennoi, Anatoly Kartashov, Yuri Grigorovsky,

Piotr Mshvenieradze, Viadimir Semyonov, Boris Goikhman, Yevgeny Salzyn, Viktor Ageyev,

Vladimir Novikov.

Ottó Boros, István Hevesi. Mihály Mayer, Dezsö Gyarmati, László Jeney, Tivadar Kanizsa,

Zoltán Dörnötör, László Felkai, György Kárpáti, András Katona, Kálmán Markovits, Péter Rusorán, János Konrád, András Bodnár.

 

Tokio 1964

Węgry

Jugosławia

ZSRR

Miklos Ambrus, László Felkai, János Konrád, Zoltán Dörnötör, Tivadar Kanizsa, Péter Rusorán, György Kárpáti, Ottó Boros, Mihály Mayer, Dénes Pócsik, András Bodnár, Deszö Gyarmati.

Milan Muskatirovic, lvo Trumbic, Vinko Rosic, Ziatko Simenc, Bozidar Stanisic, Ante Nardeli,

Zoran Jankovic, Mirko Sandic, Ozren Bonacic, Frane Nonkovic, Karlo Stipanic

Igor Grabovsky, Viadimir Kuznetsov, Boris Grishin, Boris Popov, Nikolai Kalashnikov,

Zenon Bortkevich, Nikolai Kuznetsov, Viktor Ageyev, Leonid Osipov, Viadimir Semyonov,

Eduard Yegorov.

 

Mexico City 1968

Jugosławia

ZSRR

Węgry

Karlo Stipanic, Ivo Trumbic, Ozren Bonacic, Uros Marovic, Mirko Sandic,Ronald Lopatny,

Zoran Jankovic, Miroslav Poljak, Dejan Dabovic, Djordje Perisic,  Zdravko Hebel.

Vadim Gulyayev, Givi Chikvanaya, Boris Grishin, Aleksandr Dolgushin, Oleksei Barkalov,

Yuri Grigorovsky, Vladimir Semyonov, Leonid Osipov, Aleksandr Shidlovsky, Vyacheslav Skok,

Oleg Bovin.

Endre Molnár, Mihály Mayer, Istvan Szivós, János Konrád, László Felkai, Ferenc Konrád,

Dénes Pócsik, András Bodnár, Zoltán Dörnötör, János Steinmetz.

 

Monachium 1972

ZSRR

Węgry

USA

Vadim Gulyaev, Anatoly Akimov, Aleksandr Dreval, Aleksandr Dolgushin, Vladimir Shmudsky, Aleksandr Kabanov, Oleksei Barkalov, Aleksandr Shidlovsky, Nikolai Melnikov, Leonid Osipov,

Vyacheslav Sobchenko.

Endre Molnár, András Bodnár, Istvan Görgény, Zoltán Kásás, Tamás Faragó, László Sárosi,

István Szivós, István Magas, Dénes Pócsik, Ferenc Konrád, Tibor Cservenyak.

James Slatton, Stanley Cole, Russell Webb, Barry Weitzenberg, Gary Sheerer, Bruce Bradley,

Peter Asch, James Ferguson, Steven Barnett, John Parker, Eric Lindroth.

 

Montreal 1976

Węgry

Włochy

Holandia

Endre Molnár, István Szivos Jr., Tamás Faragó, László Sárosi, György Horkai, Gábor Csapó,

Attila Sudár, György Kenéz, György Gerendás, Ferenc Konrád, Tibor Cservenyak.

Alberto Alberani, Roldano Simeoni, Silvio Baracchini, Sante Marsili, Marcello del Duca,

Gianni de Magistris, Alessandro Ghibellini, Luigi Castagnola, Riccardo de Magistris,

Vincenzo d´Angelo, Umberto Panerai.

Evert Kroon, Nicolaas Landeweerd, Jan Evert Veer, Hans van Zeeland, Ton Buunk, Piet de Zwarte, Hans Smits, Rik Toonen, Gyze Stroboer, Andy Hoepelman, Alex Boegschoten.

 

Moskwa 1980

ZSRR

Jugosławia

Węgry

Yevgeny Sharonov, Sergei Kotenko, Vladimir Akimov, Yevgeny Grishin, Mait Riisman,

Aleksandr Kabanov, Oleksei Barkalov, Erkin Shagayev, Georgy Mshvenieradze, Mikhail Ivanov, Vyacheslav Sobchenko.

Luka Vezilic, Zoran Gopcevic, Damir Polic, Ratko Rudic, Zoran Mustur, Zoran Roje, Milivoj Bebic, Slobodan Trifunovic, Bosko Lozica, Predrag Manojlovic, Milorad Krivokapic.

Endre Molnár, István Szivós Jr., Attila Sudár, György Gerendás, György Horkai, Gábor Csapó,

István Kiss, István Udvardi, László Kuncz, Tamás Faragó, Károly Hauszler.

 

Los Angeles 1984

Jugosławia

USA

RFN

Milorad Krivokapic, Deni Lusic, Zoran Petrovic, Bozo Vuletic, Veselin Djuho, Zoran Roje, Milivoj Bebic, Perica Bukic, Goran Sukno, Tomislav Paskvalin, Igor Milanovic, Dragan Andric.

Craig Wilson, Kevin Robertson, Gary Figueroa, Peter Campbell, Douglas Burke, Joseph Vargas,

Jon Svendsen, John Siman, Andrew McDonald, Terry Schroeder, Jody Campbell, Timothy Shaw.

Peter Röhle, Thomas Loebb, Frank Otto, Rainer Hoppe, Hagen Stamm, Armando Fernández,

Thomas Huber, Jürgen Schröder, Roland Freund, Rainer Osselmann, Dirk Theismann,

Santiago Chalmovsky, Werner Obschernikat.

 

Seul 1988

Jugosławia

USA

ZSRR

Aleksandar Sostar, Deni Lusic, Dubravko Simenc, Perica Bukic, Veselin Djuho, Dragan Andric,

Mirko Vicevic, Igor Gocanin, Mislav Bezmalinovic, Tomislav Paskvalin, Igor Milanovic,

Goran Radjenovic, Renko Posinkovic.

Craig Wilson, Kevin Robertson, James Bergeson, George Campbell, Douglas Kimball, Craig Klass, Alan Mouchawar, Jeffrey Campbell, Gregory Boyer, Terry Schroeder, Jody Campbell, Christopher Duplanty, Michael Evans.

Yevgeny Sharanov, Nurlan Mendygaliev, Yevgeny Grishin, Aleksandr Kolotov, Sergei Naumov,

Viktor Berendyuha, Sergei Kotenko, Dmitri Apanasenko, Georgy Mshvenieradze, Mikhail Ivanov,

Sergei Markoch, Nikola Smyrnov, Mikhail Giorgadze.

Finały: YUG 9-7 USA (po dogrywce);                 URS 14-13 RFN

 

Barcelona 1992

Włochy

Hiszpania

WNP (d.ZSRR)

Francesco Attolico, Alessandro Bovo, Alessandro Campagna, Paolo Caldarella, Mario Fiorillo, Francesco Porzio, Massimiliano Ferretti, Marco D´Altrui, Ferdinando Gandolfi, Amadeo Pomilio, Giuseppe Porzio, Carlo Silipo, Gianni Averaimo.

Daniel Ballart, Manuel Estiarte, Pedro García, Salvador Gómez, Marco González, Rubén Michavila, Micky Oca, Sergio Pedrerol, José Picó, Jesús Rollán, Ricardo Sánchez, Jordi Sans, Manuel Silvestre.

Dmitri Apanasenko, Andrei Belofastov, Yevgeny Sharonov, Dmitri Gorshkov, Vladimir Karabutov, Aleksandr Kolotov, Andrei Kovalenko, Nikolai Kozlov, Sergei Markoch, Sergei Naumov,

Aleksandr Chigir, Aleksei Vdovin.

Finały: ITA 8-7 ESP (po 6-ciu dogrywkach);                   WNP 8-4 USA

 

Atlanta 1996

Hiszpania

Chorwacja

Włochy

José María Abarca, Ángel Andreo, Daniel Ballart, Manuel Estiarte, Pedro García, Salvador Gómez, Iván Moro, Miguel Oca, Jorge Paya, Sergi Pedrerol, Jesus Rollán, Jordi Sans, Carlos Sanz.

Maro Balic, Perica Bukic, Damir Glavan, Igor Hinic, Vjekoslav Kobescak, Josko Krekovic,

Ognjen Krzic, Dubravko Simenc, Sinisa Skolnekovic, Ratko Stritof, Tino Vegar, Renato Vrbicic,

Zdeslav Vrdoljak.

Alberto Angelini, Francesco Attolico, Fabio Bencivenga, Carlo Silipo,Alessandro Bovo,

Alessandro Calcaterra, Roberto Calcaterra, Marco Gerini, Alberto Ghibellini, Luca Giustolisi,

Amedeo Pomilio, Francesco Postiglione, Leonardo Sottani.

Finały: ESP 7-5 CRO;    ITA 20-18 HUN                    (Półfinały: CRO 7-6 ITA;       ESP 7-6 HUN)

 

 Sydney 2000

Węgry

Rosja

Jugosławia

Zoltan Szecsi, Rajmund Fodor, Tibor Benedek, Gergely Kiss, Attila Vari, Tamas Kasas, Zsolt Varga, Tamas Marcz, Bulcsu Szekely, Zoltan Kosz, Barnabas Steinmetz, Tamas Molnar, Peter Biros.

Marat Zakirov, Dmitri Gorchkov, Dmitri Stratan, Revaz Tchomakhidze, Alexandre Erychov, Roman Balachov, Nikolai Kozlov, Dmitri Douguine, Iouri Iatsev, Nikolai Maximov, Serguei Garbouzov,

Irek Zinnourov, Andrei Reketchinski.

Aleksandar Ciric, Veljko Uskokovic, Viktor Jelenic, Danilo Ikodinovic, Dejan Savic, Predrag Zimonjic, Nikola Kuljaca, Petar Trbojevic, Aleksandar Sostar, Aleksandar Sapic, Vladimir Vujasinovic,

Nenad Vukanic, Jugoslav Vasovic.

Finały: HUN 13-6 RUS;     YUG 8-3 ESP               (Półfinały: HUN 8-7 YUG;               RUS 8-7 ESP (3 dogrywki, "złoty" gol))

 

Ateny 2004

Węgry

Serbia i Czarnogóra

Rosja

Zoltan Szecsi, Rajmund Fodor, Tibor Benedek, Gergely Kiss, Attila Vari, Tamas Kasas,

Tamas Varga, Norbert Madaras, Adam Steimetz, Istvan Gergely, Barnabas Steinmetz,

Tamas Molnar, Peter Biros.

Aleksandar Ciric, Denis Sefik, Viktor Jelenic, Danilo Ikodinovic, Dejan Savic, Slobodan Nikić,

Nikola Kuljaca, Petar Trbojevic, Vanja Udovicić, Aleksandar Sapic, Vladimir Vujasinovic,

Vladimir Gojković, Predag Jokić.

Marat Zakirov, Dmitri Gorchkov, Dmitri Stratan, Revaz Tchomakhidze, Alexandre Erychov,

Roman Balachov, Nikolai Kozlov, Vitalij Jurczik, Aleksander Fiodorow, Nikolai Maximov,

Serguei Garbouzov,Irek Zinnourov, Andrei Reketchinski.

Finały: HUN-SCG 8:7;  RUS-GRE 6:5;           Półfinały: HUN-RUS 7:5;  SCG-GRE 7:3

 

Pekin 2008

Węgry

USA

Serbia

Zoltan Szecsi, Denes Varga, Tibor Benedek, Gergely Kiss, Tamas Kasas, Tamas Varga, Norbert Madaras, Norbert Hosnyanszky, Istvan Gergely, Daniel Varga, Tamas Molnar, Peter Biros.

Merrill Moses, Peter Varellas, Peter Hudnut, Jeffrey Powers,

Adam Wright, Rick Merlo, Layne Beaubien, Tony Azevedo, Ryan Bailey,

Tim Hutten, Jesse Smith, James Krumpholz, Brandon Brooks.

Aleksandar Cirić, Denis Sefik, Andrija Prlainovic, Zivko Gocić,

Dejan Savić, Dusko Pijetlović,  Nikola Radjen, Vanja Udovicić, Aleksandar Sapić,

Vladimir Vujasinović, Filip Filipović, Branko Peković, Slobodan Soro.

Finały: HUN-USA 14:10;  SRB-MNE 6:4;           Półfinały: HUN-MNE 11:9;  USA-SRB 10:5

 

Londyn 2012

Chorwacja Włochy Serbia

Josip Pavic, Damir Buric, Miho Boskovic, Niksa Dobud, Ivan Buljubasic, Petar Muslim, Maro Jokovic, Andro Buslje, Sandro Sukno, Samir Barac, Igor Hinic, Paulo Obradovic, Frano Vican

Stefano Tempesti, Amaurys Perez, Niccolo Gitto, Pietro Figlioli, Alex Giorgetti, Maurizio Felugo, Danijel Premus, Massimo Giacoppo, Valentino Gallo, Christian Presciutti, Deni Fiorentini,

Matteo Aicardi, Giacomo Pastorino.

Slobodan Soro, Aleksa Saponic, Zivko Gocic, Stefan Mitrovic, Vanja Udovicic, Dusan Mandic,

Dusko Pijetlovic, Slobodan Nikic, Milan Aleksic, Nikola Raden, Filip Filipovic,

Andrija Prlainovic, Gojko Pijetlovic.

Finały: CRO-ITA 8:6;  SRB-MNE 12:11           Półfinały: CRO-MNE 7:5;  SRB-ITA 7:9

 

Rio de Janeiro 2016

Serbia Chorwacja Włochy

Gojko Pijetlovic, Dusan Mandic, Zivko Gocic, Dusko Pijetlovic, Slobodan Nikic, Milan Aleksic,

Filip Filipovic, Andrija Prlainovic, Stefan Mitrovic, Branislav Mitrovic, Sava Randelovic, Milos Cuk,

Nikola Jaksic.

Josip Pavic, Damir Buric, Antonio Petkovic, Luka Loncar, Andro Buslje, Maro Jokovic, Luka Bukic, Marko Macan, Sandro Sukno, Ivan Krapic, Andelo Setka, Javier Garcia-Gadea, Marko Bijac.

Stefano Tempesti, Niccolo Gitto, Pietro Figlioli, Valentino Gallo, Christian Presciutti, Matteo Aicardi, Francesco di Fulvio, Andrea Fondelli, Alessandro Velotto, Alessandro Nora, Michael Bodegas,

Nicholas Presciutti, Marco del Lungo.

Finały: SRB-CRO 11:7;  MNE-ITA 10:12          Półfinały: CRO-MNE 12:8;   SRB-ITA 10:8

 


Statystyka - medaliści:

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

1900 - 2016

RAZEM
1 Węgry 9 3 3 15
2 Wielka Brytania 4 0 0 4
3 Jugosławia 3 4 1 8
4 Włochy 3 2 3 8
5 ZSRR 2 2 4 8
6 Chorwacja 1 2 0 3
  Niemcy 1 2 0 3
8 Hiszpania  1 1 0 2
9 Francja 1 0 2 3
  Serbia 1 0 2 3
11 USA 1 4 4 9
12 Belgia 0 4 2 6
13 Szwecja 0 1 2 3
14 Rosja 0 1 1 2
15 Serbia i Czarnogóra 0 1 0 1
16 Holandia 0 0 2 2
17 RFN (zespół łączony z NRD) 0 0 1 1
  RAZEM 27 27 27

81

 

                                                              NA GÓRĘ STRONY                                           STRONA GŁÓWNA