MISTRZOWIE POLSKI W PIŁCE WODNEJ

Strona zredagowana przy współpracy z Panami Waldemarem Frańczakiem, Henrykiem Kurzyńskim i Piotrem Węglewiczem.

Informacje uzupełniające - mile widziane.

 

SENIORZY

 

1925

11-13.09.1925 - Kraków
1. ŻKS Jutrzenka Kraków
Zawodnicy: K.Offen, J.Schreiber,J .Klein, E.Schönfeld, J.Ritterman, Z.Ritterman, R.Wachtel.
2. Cracovia Kraków
Startujące zespoły: AZS Warszawa, Hakoah Bielsko, Cracovia Kraków, Jutrzenka Kraków, Makkabi Kraków i AZS Kraków.

1926

4-6.09.1926 - Kraków
1. ŻKS Jutrzenka Kraków
Zawodnicy: K.Offen, J.Klein, E.Schönfeld, J.Ritterman, Z.Ritterman, R.Wachtel, H. Wadler.
2. Cracovia Kraków
3. AZS Warszawa
4. Makkabi Kraków
5. Hakoah Bielsko

1927

20-21.08.1927 - Bielsko
1. ŻKS Jutrzenka Kraków

Zawodnicy: K.Offen, J.Schreiber, J.Klein, E.Schönfeld, J.Ritterman, Z.Ritterman, R.Wachtel.
2. AZS Warszawa
3. Hakoah Bielsko
Startowały 3 zespoły.

1928

26.08.1928 - Kraków
1. Makkabi Kraków
Zawodnicy: J.A.Porański, Z.Ritterman, R.Wachtel, A.Soldinger, E.Schönfeld, J.Ritterman, J.Goldstein.
2. AZS Warszawa
Zawodnicy: S.Piotrowicz, S.Siwicki, K.Kotkowski, R.Kratochwila, J.Matysiak, B.Baranowski, T.Makowski.
Startowały 2 zespoły

1929

31.08-1.09.1929 - Cieszyn
1. Makkabi Kraków    5 pkt. 
2. AZS Warszawa      4 pkt.
3. Hakoah Bielsko     3 pkt.
4. Swimming Club Cieszyn  0 pkt.
Startowały 4 zespoły.

1930

30-31.08.1930 - Kraków
1. Makkabi Kraków
2. AZS Warszawa
3. Hakoah Bielsko
4. Cracovia Kraków
Startowały 4 zespoły.

1931

5-6.09.1931 - Kraków
1. Makkabi Kraków
Zawodnicy: J.A.Porański, J.Ritterman, A.Soldinger, J.Goldstein, A.Katz, Z.Ritterman.
2. Cracovia Kraków
Zawodnicy: Duszyński, K.Sieńkowski, A.Kowalski, Kot, K.Trytko, Rouppert, Z.Trytko.
3. AZS Warszawa
4. Unia Poznań
Startowały 4 zespoły.

1932

Rozgrywki ligowe - I liga
1. Makkabi Kraków
Zawodnicy: J.A.Porański, A.Soldinger, R.Wachtel, W.Soldinger, J.Goldstein, Z.Rittermann, A.Katz.
2. EKS Katowice
Zawodnicy: Gawron, Scholz, Hallor, Karliczek II, Rotter, Schwaen, Karliczek I.
3. AZS Warszawa
4. Cracovia Kraków
5. Hakoah Bielsko
6. Unia Poznań

1933

Rozgrywki ligowe - I liga
1. EKS Katowice   14:2 
2. AZS Warszawa  11:5 
3. Makkabi Kraków 8:8 
Zawodnicy: J.A.Porański, A.Soldinger, R.Wachtel, W.Soldinger, J.Goldstein, Z.Rittermann, A.Katz, Z.Geitheim.
4. Cracovia Kraków 6:10 
5. Hakoah Bielsko   1:15

1934

Rozgrywki ligowe - I liga
1. EKS Katowice  11:5   23:10
Zawodnicy: Gawron, Scholz, Schwen, Karliczek II, Karliczek I, Rother, Jankowski.
2. AZS Warszawa   9:7  18:13
Zawodnicy: J.Jastrzębski, B Baranowski, K.Karpiński, H.Gumkowski -J.Szwankowski, J.Matysiak, H.Olszewski.
3. Makkabi Kraków  9:7  15:11
Zawodnicy: J.A.Porański, J.Ritterman, A.Soldinger, W.Soldinger, Z.Rittermann, H.Rosenbaum, Z.Geitheim.
4. Cracovia Kraków  7:9  14:19
Zawodnicy: Łukasiewicz, Pawełek, Kot, Trytko, Rouppert, Szelest, Meglicz.
5. Legia Warszawa   4:12  10:27
Zawodnicy: Zakrzewski, Kossowski, Szrajbman I, Szrajbman II, Zubowicz, Smoderek, Sosiński.

1935

Rozgrywki ligowe - I liga
1. EKS Katowice
2. AZS Warszawa
3. Makkabi Kraków
Zawodnicy: Singer, J.Ritterman, Goldstein, W.Soldinger, A.Soldinger, Z.Ritterman, Goldmann.
4. Hakoah Bielsko
5. Cracovia Kraków

1936

Rozgrywki ligowe - I liga
1. EKS Katowice      15:1 
2. AZS Warszawa     11:5 
3. Makkabi Kraków    8:8 
Zawodnicy: J.A.Porański, Z.Ritterman, Goldstein, W.Soldinger, A.Soldinger, J.Ritterman, Goldmann, Fleischer, Rosenbaum.
4-5. Hakoah Bielsko   3:13 
4-5. Legia Warszawa 3:13

1937

Rozgrywki ligowe - I liga
1. EKS Katowice     16:0
2. AZS Warszawa     9:7
3. Hakoah Bielsko    8:8
4. Makkabi Kraków  4:12
5. KSZO Ostrowiec   3:13

1938

Rozgrywki ligowe - I liga
1. TPG Giszowiec  14:2
Zawodnicy: Adam Szczepański, Oskar Hallor, Wiktor Kulawik, Jan Jędrysek, Krzysztof Madej, Alfons Bochenek, Ginter Skowronek.
2. AZS Warszawa   11:5
3. KSZO Ostrowiec   7:9
4. EKS Katowice      6:10
5. Hakoah Bielsko    2:14

1939

Przerwane z powodu wybuchu II wojny światowej (klasyfikacja na dzień 1.09.1939)
1. TPG Giszowiec
2. AZS Warszawa
3. KSZO Ostrowiec
4. Legia Warszawa
5. EKS Katowice

1946

23.07.1946
1. KSZO Ostrowiec
Zawodnicy: Jan Zakrzewski, Antoni Kierysz, Mieczysław Kierysz, Zbigniew Kawa, Feliks Okołów, Józef Rybkowski, Bogusław Ul.
2. Cracovia Kraków

 

1947

21-23.08.1947 -  Kraków
1. KS Polonia Bytom
2. Elektryczność Warszawa
3. Cracovia Kraków
Zawodnicy: Łukiewicz, Grubenthal, A.Kowalski, Al.Kowalski, Pietruczak, Ochalski, Treszczyński.
4. Pogoń Katowice
5. KSZO Ostrowiec
6. San Poznań

1948

1. Elektryczność Warszawa  18  38-12
2. Polonia Bytom                  12  27-8
3. Pogoń Katowice               11  27-13
4. KSZO Ostrowiec                 8  18-30
5. Cracovia Kraków               4    6-28
6. AZS Wrocław
                     2    7-37 

1949

1. Stal Ostrowiec
2. Ogniwo-Polonia Bytom
3. Stal Katowice
4. WKS Legia Warszawa
5. AZS Wrocław
6. Cracovia Kraków
7. Stal Gliwice
8. Spójnia Poznań
9. Wisła Kraków
10. AZS Warszawa

18:0

15:3

12:6

12:6

12:6

9:9 

 6:12 

 2:16 

 2:16

 2:16

46:4

35:17

48:16

32:20

28:22

29:23

24:32

11:33

  9:42

  5:52

1950

1. KS Polonia Bytom
2. Stal Ostrowiec
3. Legia Warszawa
Zawodnicy: Szczypko, Zguda, Zelman, Czuperski, Minartowicz, Karpiński, Cygański.
4. Pogoń Katowice
5. Stal Gliwice
6. Cracovia Kraków
7. Wisła Kraków
8. AZS Warszawa

1951

--------

mistrzostwa odwołano

1952

5-7.09.1952
1. OWKS Wawel Kraków
2. CWKS Warszawa
3. Gwardia Katowice
4. Spójnia Poznań

1953

Turniej
1. CWKS Warszawa  10:0   30:4
2. OWKS Kraków        8:2   21:8
3. Gwardia Katowice  4:6   16:12
4. Stal Gliwice            4:6   14:25
5. Spójnia Poznań      4:6   12:15
6. GWKS Łódź            0:10   0:25

1954

I liga
1. CWKS Warszawa   23:1  100:12
2. Gwardia Katowice 19:5    69:41
3. Spójnia Poznań     16:8    46:31
4. Gwardia Kraków    11:13  29:51
5. Ogniwo Bytom         9:15  38:55
6. Stal Ostrowiec         4:19  29:65
7. Stal Gliwice             2:22  26:76

1955

I liga
1. WKS Legia Warszawa
2. Sparta Poznań
3. Gwardia Katowice
4. Stal Ostrowiec
5. Polonia Bytom
6. Stal Katowice
7. Gwardia Kraków
8. Stal Wrocław

1956

29.07.1956
1. Warszawa I    4:0. 24:4
2. Katowice I      2:2   9:17
3. Poznań           0:4.  6:18
 
4. Katowice II     4:0. 14:1
5. Kielce             0:2. 16:4

1957

1. WKS Legia Warszawa   27:1  148:32
2. Polonia Bytom               25:3  103:22
3. KSZO Ostrowiec             16:12  54:72
4. Gwardia Katowice         13:15  55:61
5. CWKS Łódź                    13:15  38:66
6. Legia Poznań                 10:18  51:67
7. Wisła Kraków                   8:20  55:98
8. Metal Gliwice                   2:26  40:126

1958

1. WKS Legia Warszawa   20:0    88:11
Zawodnicy: Wojciechowski, Jera, Zelman, Lutomski, Jaworski, Minartowicz, Kędzia.
2. Polonia Bytom               14:6    65:35
3. Orzeł Łódź                     11:9    35:41
4. Gwardia Katowice           9:11  25:48
5. KSZO Ostrowiec               6:14  33:48
6. Arkonia Szczecin             0:20  17:80

1959

1. KS Polonia Bytom   18:2   76:21
2. Legia Warszawa     17:3   81:22
3. KSZO Ostrowiec      11:9   26:35
4. Olimpia Poznań       6:14  37:10
5. Orzeł Łódź               4:16  29:55
6. Gwardia Katowice   4:16  16:55

1960

1. WKS Legia Warszawa  16:0    69:19
2. KS Polonia Bytom         12:4   49:15
3. KSZO Ostrowiec              7:9   26:39
4. Ślęza Wrocław               1:15  19:53
5. Olimpia Poznań              0:16  11:48

1961

1. WKS Legia Warszawa  30:0  119:29
Zawodnicy: Wojciechowski, Derentowicz, Zelman, Jera, Jaworski, Kriese, Widawski, Minartowicz, Lutomski, Kędzia, Mrówczyński.
2. Polonia Bytom              19:11  65:44
3. KSZO Ostrowiec            12:18  45:73
4. Arkonia Szczecin          11:19  38:64
5. Olimpia Poznań            10:20  44:70
6. Śląsk Wrocław                8:22  52:83

1962

1. WKS Legia Warszawa  18:2   73:17
2. Polonia Bytom              18:2   53:13
3. Olimpia Poznań            11:9   34:30
4. KSZO Ostrowiec             7:13  26:52
5. Arkonia Szczecin           6:14  26:42
6. Pafawag Wrocław         0:20    9:67

1963

20-21.07.1963
1. WKS Legia Warszawa  11:1   34:16
2. Polonia Bytom               7:5    25:21
3. Arkonia Szczecin           4:8   15:23
4. KSZO Ostrowiec             2:10  24:38

1964

6.06-30.08.1964
1. KS Polonia Bytom
2. Legia Warszawa
3. Arkonia Szczecin
4. KSZO Ostrowiec
5. Ślęza Wrocław
6. Olimpia Poznań

1965

1. WKS Legia Warszawa  25:3  106:38
Zawodnicy: Wojciechowski, Derentowicz, Jaworski, Kędzia, Kriese, Lutomski, Siller, Księżopolski, Maziarek, Hachulski, Sylwestrowicz.
2. Arkonia Szczecin          25:3    78:33
3. Polonia Bytom              19:9    70:40
4. KSZO Ostrowiec            17:11  79:66
5. Ślęza Wrocław             11:17   52:66
6. Śląsk Wrocław               8:20   33:67
7. Olimpia Poznań             6:22   27:76
8. Anilana Łódź                 1:27   34:93

1966

1. Arkonia Szczecin       35:7    144:54
2. Legia Warszawa        35:7    170:79
3. Polonia Bytom           33:9    128:56
4. KSZO Ostrowiec         23:19  116:112
5. Ślęza Wrocław          20:22  102:106
6. Śląsk Wrocław          11:31    71:131
7. Stilon Gorzów Wlkp.   6:36    58:163
8. Anilana Łódź              3:39     29:88

1967

1. Arkonia Szczecin           25:3   85:43

2. WKS Legia Warszawa   21:7  100:50
3. Ślęza Wrocław              15:13  80:65
4. KSZO Ostrowiec             15:13  57:53
5. Śląsk Wrocław               13:15  65:62
6. Polonia Bytom               11:17  72:84
7. Anilana Łódź                 10:18  67:87
8. Stilon Gorzów                 2:26  42:124

1968

1. Arkonia Szczecin           23:5    99:35
2. KSZO Ostrowiec             22:6    94:63
3. WKS Legia Warszawa   20:8    86:45
4. Śląsk Wrocław               14:14  57:55
5. Anilana Łódź                 13:15   65:67
6. Ślęza Wrocław              11:17   73:70
7. Polonia Bytom                 7:21  45:65
8. Stilon Gorzów                 2:26   26:145

1969

1. Arkonia Szczecin           36:0   104:45
2. WKS Legia Warszawa   25:11   85:68
3. KSZO Ostrowiec             24:12   84:79
4. Anilana Łódź                 15:21   83:96
5. Ślęza Wrocław              13:23   73:78
6. Śląsk Wrocław               11:25   72:80
7. Polonia Bytom                 2:34   60:115

1970

1. Arkonia Szczecin   42:0   181:75
2. Śleza Wrocław      30:12  123:92
3. Legia Warszawa   29:13   140:79
4. Anilana Łódź         23:19   122:127
5. Śląsk Wrocław      19:23   144:131
6. KSZO Ostrowiec    15:27   138:142
7. Polonia Bytom        8:34    84:148
8. Stilon Gorzów         4:38    79:174

1971

1. Arkonia Szczecin           33:3   140:67
2. WKS Legia Warszawa   24:12  105:74
3. KSZO Ostrowiec             23:13  107:62
4. Ślęza Wrocław               22:14 120:91
5. Anilana Łódź                  17:21   95:86
6. Polonia Bytom                 4:32   70:162
7. Stilon Gorzów                  3:33   55:150

1972

1. KSZO Ostrowiec     31:5   132:60
2. Anilana Łódź          25:11   93:73
3. Arkonia Szczecin   25:11  119:69
4. Legia Warszawa    23:13  124:94
5. Ślęza Wrocław       16:20   102:111
6. Stilon Gorzów          4:32     57:140
7. Polonia Bytom         2:34     51:134

1973

1. KSZO Ostrowiec    17:3   74:43
2. Arkonia Szczecin  15:5   62:35
3. Anilana Łódź         12:8   54:37
4. Ślęza Wrocław      10:10  57:50
5. Legia Warszawa     6:14  55:63
6. Polonia Bytom         0:20 37:111

1974

1. GKS Arkonia Szczecin  32:8   133:87
2. KSZO Ostrowiec            30:10 145:92
3. Ślęza Wrocław              20:20   91:93
4. Legia Warszawa           19:21 115:97
5. Anilana Łódź                 19:21  90:90
6. Polonia Bytom                0:40  72:87

1975

1. GKS Arkonia Szczecin  22:6  120:54
2. Anilana Łódź                 22:6    85:60
3. Legia Warszawa           20:8   101:56
4. Stilon Gorzów               18:10   83:75
5. KSZO Ostrowiec            14:14   89:94
6. Ślęza Wrocław               8:20   66:94
7. Polonia Bytom                4:24   67:112
8. Stal Stocznia Szczecin   4:24   57:123

1976

1. GKS Arkonia Szczecin     25:3  116:74
2. Legia Warszawa              21:7    84:56
3. Stilon Gorzów                  18:10 108:78
4. KSZO Ostrowiec               17:11 104:81
5. Stal Stocznia Szczecin    14:14   76:74
6. Anilana Łódź                   12:16   71:77
7. Ślęza Wrocław                 5:23    73:91
8. Polonia Bytom                  0:28   46:157

1977

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp. 27:1   137:57
2. Arkonia Szczecin             22:6   121:76
3. Legia Warszawa              19:9   127:70
4. Anilana Łódź                   15:13   97:78
5. KSZO Ostrowiec              14:14  116:98
6. Ślęza Wrocław                11:17   74:89
7. Stal Stocznia                    4:24    66:102
8. Polonia Bytom                  0:28    25:191

1978

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.  34:6   167:83
2. Arkonia Szczecin              33:7   151:82
3. Legia Warszawa               24:16 175:106
4. KSZO Ostrowiec                20:20 118:131
5. Anilana Łódź                      9:31 111:149
6. Ślęza Wrocław                   0:40   55:226

1979

1. GKS Arkonia Szczecin      29:1   136:47
2. Stilon Gorzów                   23:7   108:62
3. KSZO Ostrowiec                16:14   98:90
4. Anilana Łódź                     13:17  92:107
5. Ślęza Wrocław                    5:25  56:115
6. Legia Warszawa                  3:27  62:131

1980

RUNDA ELIMINACYJNA:
1. Arkonia Szczecin              27:3 131:69
2. ZKS Stilon Gorzów Wlkp. 26:4    96:49
3. KSZO Ostrowiec               15:15   82:86
4. Legia Warszawa              11:19   83:99
5. Anilana Łódź                     8:22   60:83
6. Ślęza Wrocław                  3:27   52:118

TURNIEJ FINAŁOWY:
1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.  6:2   27:23
2. Arkonia Szczecin              6:2   26:18
3. KSZO Ostrowiec                0:8   22:34
 
4. Legia Warszawa               8:0   30:16
5. Anilana Łódź                    4:4   21:18
6. Ślęza Wrocław                 0:8   14:31

1981

RUNDA ELIMINACYJNA:
1. Stilon Gorzów             23:1  138:49
2. Arkonia Szczecin        20:4  142:53
3. Anilana Łódź              12:12 107:99
4. Legia Warszawa        12:12 134:117
5. KSZO Ostrowiec         10:14 114:176
6. Ślęza Wrocław            7:17   84:118
7. Budowlani Wrocław    0:24   46:153

KOŃCOWA TABELA ROZGRYWEK (ELIMINACJE + FINAŁY):
1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp. 33:3   199:86
2. Arkonia Szczecin             26:10  191:100
3. Anilana Łódź                    14:22  145:165
 
4. Legia Warszawa              21:15  223:164
5. KSZO Ostrowiec               19:17  185:230
6. Ślęza Wrocław                 12:24  134:181
7. Budowlani Wrocław          1:33    84:237

1982

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.   38:2    260:120
2. Legia Warszawa                24:16  186:148
3. Anilana Łódź                      21:19  161:151
4. KSZO Ostrowiec                 17:23  165:189
5. Budowlani Wrocław            0:40    89:253

1983

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.  28:2   221:112
2. KSZO Ostrowiec                14:16 151:162  (8:2)
3. Anilana Łódź                     14:16 122:129  (2:8)
4. Budowlani Wrocław          17:23 165:189

1984

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp. 30:0    293:125
2. KSZO Ostrowiec               17:13   164:200
3. Anilana Łódź                    13:17  182:176
4. Budowlani Wrocław            0:30 123:261

1985

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.  26:4   186:106
2. KSZO Ostrowiec                18:12 159:126
3. Anilana Łódź                     16:14 169:140
4. Budowlani Wrocław           0:30    55:197

1986

KOŃCOWA TABELA ROZGRYWEK (ELIMINACJE + FINAŁY):
1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.   28:4   224:162
2. Anilana Łódź                      11:21 177:180
3. KSZO Ostrowiec                   9:23 151:200
 

4. Legia Warszawa                  8:0    52:27
5. Budowlani Wrocław            2:6    36:48
6. Polonia Bytom                     2:6    34:47

1987

ZKS Stilon Gorzów Wlkp.

1988

KOŃCOWA TABELA ROZGRYWEK (ELIMINACJE + FINAŁY):
1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.  38:2    253:163
2. Anilana Łódź                     15:25  170:202
3. KSZO Ostrowiec                  7:33  168:226
4. Polonia Bytom                    8:0      40:24
5. AZS Warszawa                    4:4      34:40
6. Legia Warszawa                 0:8      33:43

1989

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.   28:0    205:101
2. Anilana Łódź                      18:10  156:107
3. KSZO Ostrowiec                 12:16  134:164
4. Polonia Bytom                     6:22  103:101
5. AZS Warszawa                     0:16    57:122

1990

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.
2. KS Anilana Łódź
3. KSZO Ostrowiec
4. Polonia Bytom
5. AZS AWF Warszawa

1991

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp.  29:3   229:144
2. KS Anilana Łódź               18:14 185:170
3. KSZO Ostrowiec                 1:31  139:239

1992

Anilana Łódź

1993

1. Anilana Łódź   19:5   118:81
2. KSZO Ostrowiec    10:14   91:97
3. WTS Bytom           10:14   78:88
4. Arkonia Szczecin    9:15   71:92

1994

1. KSZO Ostrowiec     21:3 140:69
2. Anilana Łódź         15:9   95:75
3. Arkonia Szczecin  10:14  76:93
4. WTS Bytom             2:22  59:133

1995

1. KSZO Ostrowiec     45:3    267:131
2. Arkonia Szczecin   24:24  169:171
3. WTS Bytom            16:22  148:209
4. Anilana Łódź          11:37  119:189

1996

1. ZKS Stilon Gorzów Wlkp. 40:8   257:144
2. Anilana Waterpolo Łódź  35:13  211:121
3. WTS Bytom                        9:39  143:236
4. KSZO Ostrowiec                 7:41  133:243

1997

1. KSZO Ostrowiec            27:3   165:87
2. MKP Gorzów                 17:13 135:127
3. ŁTW Anilana Łódź        16:14 156:115
4. Kadra Narodowa U-17    0:30   81:208

1998

1. KSZO Ostrowiec  35:1   250:114
2. ŁSTW Łódź         20:16 191:141
3. MKP Gorzów       13:23 144:191
4. WTS Bytom           4:32 124:260

1999

Anilana Łódź

2000

1. ŁSTW Polonia SA Łódź   16:4 104:74
2. MKP Gorzów                     8:12 79:89
3. KSZO Ostrowiec                6:14 92:112

2001

KSZO Ostrowiec

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/mps01.htm

2002-2007

ŁSTW  Łódź

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/archiwum.htm

2008

KS Arkonia Szczecin

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/mps08.htm

2009-2011

ŁSTW  Łódź

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/archiwum.htm

2012

KS Arkonia Szczecin

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/mps12.htm

2013-2015

ŁSTW Uniwersytet Łódzki

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/archiwum.htm

2016

KS Arkonia Szczecin

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/mps16.htm

2017

ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki

UWAGA: szczegółowe wyniki: http://www.pilkawodna.waw.pl/mps17.htm

                                             NA GÓRĘ STRONY                                              STRONA GŁÓWNA